Ana Sayfa Eğitim Aksaray Üniversitesi, Öğrenci Beklentilerini Anketle Tespit Ediyor

Aksaray Üniversitesi, Öğrenci Beklentilerini Anketle Tespit Ediyor

aksaray universitesi ogrenci anketKayıtlarını yaptırarak Aksaray Üniversitesi (ASÜ) ailesine katılan öğrencilerin yeteneklerini, hobilerini, beklentilerini ve temennilerini tespit etmek adına ASÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı (SKS) tarafından mini bir anket yapılıyor.

ASÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, anketin, üniversitede gerçekleştirilecek sanatsal, bilimsel ve sosyal faaliyetlere öğrenci katılımını sağlamak için yapıldığını söyledi. Anketin öğrenci kulüplerine yönelim sağlamak gibi bir amacının da olduğunu ifade eden Rektör Acar, “ASÜ, öğrenci görüşlerine ve beklentilerine önem veren, karar mekanizmalarında bu görüşleri dikkate alan bir üniversitedir. Öğrencilerimizin beklentileri ve istekleri, yapılacak çalışmaların şekillenmesinde önemli bir halkayı temsil ediyor. Bunların dışında öğrencilerimizin hobileri, yetenekleri ve ilgi alanları da öğrenci kulüplerinin oluşması açısından son derece önemlidir. Tüm bunları belirleyebilmek adına kayıt dönemlerinde mini bir anket yapılıyor ve sonuçlarına göre çalışmalar tasarlanıyor” dedi.

aksaray ogrenci anket

Öğrenciler ankete hazırlanan formu doldurarak katılıyor. Anket formunda öğrencilere kan grupları, aile durumları, ASÜ’yü tercih sebepleri, ilgi duydukları spor dalları ve katılmak istedikleri öğrenci toplulukları gibi sorular yöneltiliyor.

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

5 Yorum

  1. güzel bir uygulama.en azından ensik olan şeylerin önceliği belirlenip, onlar daha hızlı gerçekleştirilir

  2. Anketlere göre kontenjan açmazlar umarım. anketler hiçbir zaman gerçek olmamıştır. sadece gerçeğin yüzde 40 ı olmuştur anca

  3. zaten bu daha önceden de yapılmalıydı 🙂

  4. Derler birde Türklerin eğitim anlayışı çok kötü diye. İyi yönlerini kimse görmüyor.

  5. öğrencilerin ne isteyip ne istemediklerini önemseyen üniversite yönetimine teşekkürler. ne üniversiteler var öğrenciler umurlarında olmuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir