Ana Sayfa Haberler Aksaray Üniversitesi İftar yemeği verdi

Aksaray Üniversitesi İftar yemeği verdi

Aksaray Üniversitesi’nin (ASÜ) gelenekselleşen iftar programı bu yıl da geniş katılım ile gerçekleştirildi. İl protokolü, milletvekilleri, ASÜ idari ve akademik personeli, işadamları ve gazetecilerin katıldığı iftar yemeğinde konuşan ASÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, katılım sağlayanlara teşekkür ederek, üniversitenin gelişimi hakkında kısa bilgiler verdi.
– 1,5 Yılda Pek Çok Birim Faaliyete Geçirildi –

Ramazan ayının, manevi iklimin ön plana çıktığı, kusurların bağışlanması için ellerin semaya kalktığı, dargınlıkların giderildiği ve nefis muhasebesinin yapıldığı bir zaman dilimi olduğunu söyleyen Rektör Acar, “Bu güzel Ramazan akşamında ve iftar sofrasında bizleri buluşturan Allah’a şükürler olsun. İnşallah sağlık ve sıhhat içinde, bayramı da hep beraber kutlarız. Davetimize icabet edenlere teşekkür ediyorum” dedi. ASÜ’nün gerek fiziki imkânlar olarak, gerekse de akademik ve idari personel olarak hızla gelişen ve büyüyen bir üniversite olduğunu söyleyen Rektör Acar, son 1,5 yıl içinde bitirilerek hizmete giren birimler ve inşaatına başlanacak birimler hakkında bilgi verdi. Konferans Salonu, Merkezi Derslikler ve Amfiler, 17 laboratuvar, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu binası, Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, çarşı ve alışveriş merkezi ile Kampüs Cami’sinin son 1 – 1,5 yıl içinde bitirilerek hizmete girdiğini ifade eden ASÜ Rektörü, Mühendislik Fakültesi ve Eğitim Fakültesi’nin ikinci etap inşaat çalışmalarının da çok yakında başlayacağını söyledi.

– İki Yeni Fakültenin Temeli Çok Yakında Atılacak –

ASÜ’de 4 olan fakülte sayısının bugün 9’a çıktığını anımsatan Rektör Prof. Dr. Mustafa Acar, yeni fakültelerden Veteriner Fakültesi ve İslami İlimler Fakültesi’nin temellerini kısa süre sonra atacaklarını ifade ederek, “Aksaraylı hayırseverlerin desteği ve yardımıyla çok yakında bu fakültelerimizin temelini atacağız. Fakülte sponsorlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Bu arada merkezi kütüphane binası, misafirhane ve uygulama oteli, mimarlık ve tasarım fakültesi olmak üzere üç önemli birimimiz de sahibini arıyor, hayırseverlere duyurulur” dedi. Rektör Acar, açıklamasının son kısmında öğrenci ve akademisyen sayılarına ilişkin bilgiler verdi ve şöyle devam etti: “Öğrenci sayımız 8 binden 13 bine yükseldi. Yeni katılımlarla güz döneminde öğrenci sayısı 14 bini aşacak. 180 öğretim üyesi bugün 251’i buldu. Toplam akademisyen sayısında ise bugün 600’leri bulmuş durumdayız. Yakın zamanda yeni devreye girecek birimlerimizle beraber ASÜ ailesi daha da büyüyecek.”

Düzenlenen iftar programına Vali Selami Altınok, Belediye Başkanı Nevzat Palta, Milletvekilleri Ali Rıza Alaboyun ve Ruhi Açıkgöz, kamu kurumlarının idarecileri, ASÜ idari ve akademik personeli ile aileleri, işadamları ve gazeteciler katıldı.

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

2 Yorum

  1. Allah kabul etsin afiyet olsun

  2. hem güzel bir iftar hemde güzel bir aksamdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir