Ana Sayfa Eğitim Aksaray Üniversitesi BESYO Özel Yetenek Sınavı Başvuruları Sürüyor

Aksaray Üniversitesi BESYO Özel Yetenek Sınavı Başvuruları Sürüyor

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) özel yetenek sınavı ile öğrenci alacak. 29 Temmuz’da başlayan sınav başvuruları 16 Ağustos’ta sona erecek.

ASÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, özel yetenek sınavlarının 20 – 24 Ağustos 2013 tarihleri arasında, Rıza Kayaalp Spor Salonu’nda yapılacağını belirtti. Sınavların ardından BESYO’ya 140 öğrenci alınacağını, milli sporcu kontenjanıyla birlikte alınacak öğrenci sayısının yaklaşık 170 olacağını ifade eden ASÜ Rektörü, “Sınav başvurusunda son günlere gelinirken, 150 öğrenci adayı ve 16 milli sporcu gerekli evraklarını hazırladı ve başvurusunu yaptı. 20 – 24 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olan sınavlarda tüm öğrenci adaylarına başarılar diliyorum” dedi.

– Öğrenci Adayları Kendi Branşlarında Sınava Girecek –

Bu yıl ASÜ BESYO Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümüne 25 erkek, 15 kız olmak üzere toplam 40, Antrenörlük Eğitimi Bölümüne ise (ikinci öğretim dâhil) 60 erkek, 40 kız olmak üzere toplam 100 öğrenci alınacak. ASÜ BESYO ağırlıklı olarak aktif sporcuları özel yetenek sınavının ardından öğrenci olarak kabul ediyor. Gerekli başvurusunu tamamlayan öğrenci adayları futbol, basketbol, hentbol, voleybol, güreş, badminton, tenis, taekwando, okçuluk ve atletizm branşlarında sınava girecekler. Sınavlarda öğrenci adayları, kendi branşlarında hazırlanan test bataryalarından istenilen sürelerde geçmeye çalışacaklar. Testin ardından puanlama yapılacak ve sınavı kazanan adaylar tespit edilecek.

ASÜ BESYO özel yetenek sınavına dair kılavuz ve başvurularda hangi belgelerin istendiğine ilişkin bilgiler www.aksaray.edu.tr internet sitesinden edinilebilir

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

bir yorum

  1. epey geliştik, şaka maka devamı gelir inşallah

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir