Ana Sayfa Haberler Aksaray Üniversite’li 5 Sporcu Rusya yarıştı

Aksaray Üniversite’li 5 Sporcu Rusya yarıştı

Rusya’da düzenlenen Üniversitelerarası 27’nci Dünya Yaz Spor Oyunları’nda, Aksaray Üniversitesi’nden (ASÜ) 5 sporcu ter döktü. Müsabakaların sonunda ASÜ öğrencisi, milli güreşçi Rıza Kayaalp altın madalyanın sahibi oldu.

ASÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, Dünya Yaz Spor Oyunları’na katılan bütün sporcuları kutladı. Rıza Kayaalp’in kazandığı madalyanın kendilerini de mutlu ettiğini kaydeden Rektör Mustafa Acar, “Rıza başta olmak üzere oyunlara katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum, başarılarının devamını diliyorum. ASÜ öğrencileri sporda son derece önemli başarılara imza atıyor. İnşallah bu başarılar ilerleyen yıllarda daha da artacaktır. Öğrencilerimizin başarılı birer sporcu olarak yetişmesinde önemli katkıları olan hocalarımızı da tebrik ediyorum” diye konuştu.

– Rıza Kayaalp 120 Kiloda Altın Kazandı –

Oyunlar Rusya’nın Kazan şehrinde düzenlendi. Milli takım kafilesi içinde ASÜ’den 1 antrenör ve 5 sporcu yer aldı. 120 kilogram grekoromen stilde mindere çıkan Rıza Kayaalp sırasıyla Kazakistan, Ukrayna, Mısır, Rusya ve İran’dan rakipleriyle yarıştı ve tüm maçlarını kazanarak altın madalyanın sahibi oldu. Milli takım kafilesi içinde antrenör olarak yer alan ASÜ Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İbrahim Şahin, Rıza Kayaalp’in son derece önemli bir başarı elde ettiğini söyledi. İbrahim Şahin, güreşte bir başka ASÜ’lü Abdülsamed Uğurli’nin de 60 kilogramda Türkiye’yi ve Aksaray Üniversitesini temsil ettiğini, ancak etkili mücadeleye rağmen Uğurli’nin madalya kazanamadığını ifade etti. İbrahim Şahin, yaz spor oyunlarının olimpiyatlar kadar zor olduğunu söyleyerek, “Olimpiyatlarda yarışan pek çok sporcu üniversitelerarası yaz spor oyunlarına da katılmaktadır. Bu münasebetle son derece zorlu ve çekişmeli müsabakalar ortaya çıkmaktadır” dedi.

Rusya’da düzenlenen Üniversitelerarası 27’nci Dünya Yaz Spor Oyunlarına ASÜ öğrencileri Hasan Pak, Halit Kılıç ve Mehmet Çağlayan’da atletizm dalında katıldılar.

 

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

6 Yorum

  1. Aksaraylı sporcuların Türk sporuna katkısı buyuk suphesız

  2. “Ben sporcunun zeki, çevik, ahlaklısını severim” – Atatürk. Rıza Kayaalp denen sporcu belki çevik ve iyi bir sporcu olabilir. Ama ahlak olmadıktan sonra bir işe yaramaz. Diğer sporcu kardeşlerimin başarılarının devamını dilerim.

  3. Aksaray üniversitesinin bu öğrencilere özel imkanlar sağlaması gerektiğini düşünüyorum. Sonuçta ne kadar bireysel yarışsalar da Aksaray Üniversitesi öğrencileri olarak tanınıyorlar. Spor hayatınızda başarılar arkadaşlar,

  4. Üniversiteden jest şeklinde üstlenme, yardım vs yapılması gerekirdi diye düşünüyorum

  5. Üniversiteler köstek değil destek olmalı!

  6. kardeşlerimizi tebrik ediyorum başarılarınızın devamını dilerim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir