Ana Sayfa Firmalar Aksaray Petlas Bayii açılışı

Aksaray Petlas Bayii açılışı

Aksaray’da yeni açılan işyerleri zincirine yeni bir halka daha eklendi.
Makas mevkiinde Özmen Tesisleri içinde bulunan Yusuf Atilla Soylu’ya ait Petlas Bayisi dualarla hizmete açıldı.
İşyerinin açılış törenine Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, Ak Parti İl Başkanı M. Fatih Yıldırıcı ve çok sayıda davetli katıldı.
Başkan Nevzat Palta açılış öncesi yaptığı konuşmada şunları söyledi “ Her zaman söylediğimiz gibi yeni açılan işyerlerinin başta işyeri sahiplerine ve Aksaray’ımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz. Bol kazançlar temenni ediyoruz. Bu işyerleri insanlarımıza rızık kapısı da oluyor hem kazanıyor hem de kazandırıyor Her açılan işyerinde bizim bir sevincimiz oluyor.Bir işyeri de kapanırsa bizi şahsen üzüyor. Açılışına sevinmemizin sebebi bir ekmek ve rızık kapısı olması aynı zamanda açılan işyerlerimizin sayısının artması Aksaray’ımızın gelişmişliğinin bir göstergesidir.
Aksaray’ımız iyi yolda. Aksaray’ımız son 10-12 yıl içinde hakikaten çok güzel gelişmeler oldu. Organize sanayi bölgesinde şu anda 7 bine yakın insan ekmek yiyiyor. Sadece OSB’de son 8 yılda yapılan fabrika sayısı 143 adet 20-22 fabrikadan 143 fabrikaya çıktı. 40’ın üzerinde fabrika da şu anda inşaat halinde. İnşallah onlarda kısa bir süre içinde faaliyete geçip hem Aksaray’ımıza hem de ülkemize katkı sağlayacaklar. Dün üniversite yoktu ama bugün üniversite var. Şu anda 15 bine yakın insan Aksaray’da eğitim görüyor. Bu bacasız fabrikadır buna sahip çıkacağız.
Şu anda E-90 karayolunda bir çalışma var. Sayın Ulaştırma Bakanımız 2011 seçimlerinde Aksaray’a geldiğinde Bizlerin, il başkanımızın, vekillerimizin benim odamda ricamız çerçevesinde yapmış olduğu ihale. İhale kapsamında şehir içi diye burayı almadılardı burası şehir içi siz yapacaksınız dedilerdi. Sayın Bakanım biz nasıl yapalım dedik. Sağ olsun Sayın Ulaştırma Bakanımızın talimatıyla dedi ki burayı ekstra ihale yapın dedi. Burası ekstra ihale yapıldı Aksaray’ın girişinden başlıyor Ağaçlının ilerisinden başlayıp Adana yoluna kadar Nevşehir yolu 11. Kilometre bu işin içine alındı Ve Konya yolunun 20 kilometresi bu işin içerisinde bütün bunlarla beraber dedi ki Sayın Bakanım madem bunlar yapılıyor biraz da katkı sağlayacak alt geçit üst geçit yapalım dedik. Sağ olsunlar onları da kabul ettiler. Nevşehir yolunda alt geçidin bir tanesi yapıldı. SGK’nın orada yine gidiş gelişli harika bir alt geçit yapılacak. Garnizonun orada yine bir alt geçit yapılıyor. Terminalin orada harika bir kavşak düzenlemesi yapılacak. Ağaçlının orada bir kavşak düzenlemesi yapılıyor. Sonuçta burası en kaliteli asfaltla iki şerit ama çoğu yerler üç şerit yapılacak. Yapılan işlerin büyük bir kısmı bizim adımıza Allah razı olsun Sayın Bakanımızın talimatıyla karayollarından çıkan para. Bu işin maliyeti 120 küsur trilyon lira. Büyük bir kısmı inşallah bu sene bitecek.
Yapılan konuşmaların ardından Petlas Bayisi Başkan Nevzat Palta ve Ak Parti İl Başkanı M. Fatih Yıldırıcı tarafından kurdelesi kesilerek dualarla hizmete açıldı.

 

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir