Ana Sayfa Haberler Aksaray OSB’ye Yeni Yatırımcılar

Aksaray OSB’ye Yeni Yatırımcılar

Organize Sanayi Yönetim Kurulu Toplantısı Aksaray Valisi OSB Yönetim Kurulu Başkanı Selami ALTINOK Başkanlığında; Aksaray Belediye Başkanı OSB Başkan Vekili Nevzat PALTA, Yönetim Kurulu Üyeleri, Aksaray Ticaret Sanayi Odası Başkanı Ahmet KOÇAŞ, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan ALTUNDAĞ, ve OSB Bölge Müdürü İsmet ÇAĞLAR’ın katılımıyla yapıldı.

Aksaray Valisi Selami ALTINOK;  Aksaray OSB ye yoğun taleplerin devam ettiğini belirterek toplamda 625 kişinin daha istihdam edileceği 80.000 metrekare yeni parsel tahsisi gerçekleştirdiklerini söyledi.

 

Aksaray sanayisinin hızlı gelişiminin devam ettiğini çok güzel gelişmeler yaşandığını ifade eden Vali Selami ALTINOK yaptığı açıklamada, ‘ OSB de herhangi bir problemimiz yok problemleri giderme açısından alt yapı hizmetleri çok hızlı gidiyor. Sanayi ve Ticaret Bakanlığımız ihtiyaç duyduğumuz bir kısım ödenek vardı onuda gönderdi. Çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. 625 kişinin istihdamının öngörüldüğü yeni tahsislerimiz hayırlı uğurlu olsun.’dedi.

OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Aksaray Belediye Başkanı Nevzat PALTA ise yaptığı açıklamada, yapılan OSB Yönetim Kurulu toplantısında çok hayırlı kararlar aldıklarını söyledi.

Aksaray OSB’nin emin adımlarla hızlı bir şekilde ilerlediğini toplamda 80.000 metrekare yeni parsel tahsisine karar verdiklerini belirten Belediye Başkanı Nevzat PALTA açıklamasında, ‘Toplantılarımızda yatırım için parsel talebinde bulunanları en iyi şekilde değerlendiriyoruz. Bu tahsisleri yaparken tabiri caizse kılı kırk yarıyoruz. Gerçekten yatırımcımı, yatırım yaptığı zaman ne kadar istihdam sağlayacak. Aksaray ülkemize ne kadar katma değer sağlayacak çevre ile sıkıntılarımız var mı? Bunların hepsini değerlendiriyoruz. 625 kişinin daha istihdam edileceği 80 dönümlük parsel tahsisini de bu değerlendirmeler sonunda yaptık. Hem yatırımcılarımıza hem Aksaray’ımıza hayırlı olsun.’ dedi.

OSB ile ilgili sanayicilerin talepleri olduğunu özellikle OSB arka yol olarak bilinen, Yavuz Sultan Selim Mahallesinden geçen yol ile ilgili asfaltlama çalışmalarının başladığını söyleyen Belediye Başkanı Nevzat PALTA, ‘’ Aksaray’dan 17 km olan OSB yolu Yavuz Sultan Selim Mahallesinden 7 km kadar kısaltan bir yoldu.  Bu yol da kullanılıyor. Geçen yıl belediye Özel İdare ve Ticaret Odası katkıları ile yol hazırlanmıştı. Asfaltını özellikle yapmamıştık zeminin daha iyi oturması için. Belediye ekipleri şu an asfalta hazır hale getirildi. Önümüzdeki günlerden satih Kaplama asfaltını yapıyoruz. Bu yolun hizmete girmesi ile sanayicimiz daha da rahatlayacak.  Yine 1,5 milyon lira tutarında yeni bir ödenek geldi. OSB kendi içindeki altyapı çalışmalarına devam ediyor. Eksikliklerimizi kısa sürede tamamlamak istiyoruz’ diye konuştu.

 

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

7 Yorum

  1. Yatırım demek para demek iş demek işçi demek.

  2. yatırımlar inş. doğru yapılır ve bu yapılan yatırımlardan herkes ekmek yer

  3. Geçenki japonlara ne oldu. onlarda yatırım yapacaklardı.

  4. yatırım cenneti olucak anlaşılan

  5. Yatırımcıların desteğiyle kalkınıyorlar çok iyi bir dayanışma

  6. Vee nihayetinde yine zenginin kesesi dolacak

  7. osb’nin gelişmesi demek aksaray’ın gelişmesi demek. desteklemek lazım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir