Ana Sayfa Haberler Aksaray Öğretmenleri Uyum Eğitimini Tamamladı

Aksaray Öğretmenleri Uyum Eğitimini Tamamladı

Mesleğe ilk defa atanan aday öğretmenlerimizin atandıkları yerlerde karşılaşacakları coğrafi, kültürel ve sosyo – ekonomik şartlar eğitim ve öğretime doğrudan etki etmektedir. Bu kapsamda etkinin olumsuz yönlerinin olabildiğince giderilerek mesleğe daha bilinçli ve umutlu başlamaları için, aday öğretmenlerimize yönelik İlimizde 12-14 Eylül 2013 tarihleri arasında “Uyum Eğitim” semineri düzenlenmiştir.

“Uyum Eğitimi” seminerinin 1. gününde Aksaray Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Toplantı Salonu’nda telekonferans yöntemiyle Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi AVCI, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Sayın Yusuf TEKİN yeni atanan öğretmenlerimize seslendi. Daha sonra öğretmenlerimize Aksaray Milli Eğitim Müdürlüğü’nün kurumsal yapısı ile İlimizin coğrafi, tarihi ve kültürel yapısı hakkında çeşitli bilgiler verildi. Seminerin 2. gününde ise çeşitli kamu kuruluşlarına, okullara ziyaretler düzenlenerek öğretmenlerimizin kurumların iş ve işleyişleri hakkında bilgi sahibi olmaları sağlandı.

“Uyum Eğitimi” seminerinin son gününde Milli Eğitim Müdürümüz Lütfiye DENERİ yeni atanan öğretmenlerimizle bir araya gelerek tecrübelerini paylaştı. Öğretmenlerimizin kutsal bir göreve atandıklarını ifade eden Milli Eğitim Müdürümüz DENERİ, çalışma hayatları boyunca bunu akıllarından çıkarmamaları gerektiğini söyledi. Konuşmasında öğrencinin karakter eğitimi üzerinde duran Milli Eğitim Müdürümüz Lütfiye DENERİ, bir insana verilen değerin onun ahlak ve karakteriyle bağlantılı olduğunu kaydederek Öğretmenlerin ve idarecilerin, öğrencileri hayata hazırlarken bu yönde geliştirmeleri gerektiğini söyledi. Öğretmenlerimize meslek etiği ve değerlerimiz hakkında tavsiyelerde bulunan Milli Eğitim Müdürümüz DENERİ, “Uyum Eğitimi” seminerini tamamlayan öğretmenlerimize sertifikalarını vererek öğretmenlerimize yeni görev yerlerinde başarılar diledi.

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

5 Yorum

  1. Haydi bakalım sonunda tüm bu engelleri aşarak öğretmen oldunuz. Darısı kadro bekleyenlere. . .

  2. inş. kadro bekleyenler içinde, bir umut ışığı yanar

  3. İnş kadrolar hayırlı ve güzel olur engeller aşılır

  4. öğretmenlerimize eğitim-öğretim hayatlarında başarılar dilerim. şehrimize yakışır öğrenciler yetiştirirler inşallah.

  5. fazla bir uyum sorunu yaşamıcaklarını sanıyordum zaten güzel bir çalışma.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir