Ana Sayfa Eğitim Aksaray Üniversitesin’de ‘Bugünün Gençleri Yarının Lideri’ Semineri

Aksaray Üniversitesin’de ‘Bugünün Gençleri Yarının Lideri’ Semineri

bugunun-genci-yarinin-lideri-seminer-aksaray-1.jpgAksaray Üniversitesi (ASÜ) Öğrenci Konseyi Başkanlığı ve Genç Girişimciler Topluluğu işbirliğinde ‘Bugünün Gençleri Yarının Lideri’ isimli bir kişisel gelişim semineri düzenlendi. Öğrencilerin ilgi gösterdiği seminerde bilinçaltı kullanma teknikleri de anlatıldı ve çeşitli uygulamalar gerçekleştirildi.

Öğrenci Konseyi ve Genç Girişimciler Topluluğu adına yapılan konuşmalarla etkinlik başladı. Bu konuşmalarda, girişimciliğin önemine temas edildi ve Aksaray Üniversitesi’nde girişimcilik dersinin zorunlu olmasının son derece isabetli bir karar olduğuna vurgu yapıldı. ‘Bugünün Gençleri Yarının Lideri’ isimli semineri Dünya Bilim ve Eğitim Federasyonu (DUBEF) Eğitmenlerinden Ali İlseven verdi. Renkli sunumuyla beğeni toplayan Ali İlseven, girişimciliğin ve müteşebbis ruhunun çok önemli olduğuna değinerek, “Artık ülkemize girişimciler lazım. Son birkaç yıldır yaptığımız araştırmalarda, öğrencilerin yüzde 80’inin memur olmak için KPSS’yi düşündüğünü tespit ettik. Herkes devlet memuru olursa girişimciler kimler olacak? Müteşebbisler kimler olacak? Dışarıdan mı getireceğiz?” dedi. İlseven, kişinin kendinde var olan potansiyeli kullanması durumunda ciddi başarılar elde edebileceğine söyledi ve “Hayatınıza her şeyi kendi düşüncelerinizle çekersiniz. Yani neyi düşünürseniz onu üretirsiniz. Beyin bilgisayar gibidir ve yapmaması gerekenin değil yapması gerekenin komutunu verir” dedi.

Seminerde, ‘Bilinçaltı, Hayalle Gerçeği Ayırt Edemez’, ‘Telkin Kabulü’, ‘Temsil Sistemleri’, ‘Çapalar’, ‘Metaprogramlar’, ‘Kalibrasyonlar’ gibi konulara değinildi.

bugunun-genci-yarinin-lideri-seminer-aksaray-2.jpg

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

3 Yorum

  1. İyi oldu bu seminer. Umarım devamı gelir.

  2. Bu seminerin olması çok iyi oldu. Konuları özenle seçmiş olsalar gerek gerçekten çok iyi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir