Ana Sayfa Haberler Aksaray Beşiktaşlılar Derneği Belediye Başkanını Ziyaret Etti

Aksaray Beşiktaşlılar Derneği Belediye Başkanını Ziyaret Etti

Aksaray’da yeni kurulan Aksaray Beşiktaşlılar Derneği’nin yönetim kurulu başkanı Bilgehan Coşkuner ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri Selcen Umay Yılmaz, Soner Er, Dursun Baltacı ile Kenan Öcal ilk icraat olarak Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta’yı makamında ziyaret ettiler.

BEŞİKTAŞLILAR DERNEĞİ HAYIRLI OLSUN

Aksaraylı kartalları makamında kabul eden Belediye Başkanı Nevzat Palta sporun dostluk ve kardeşlik olduğunu belirterek yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi
“Ben öncelikle Beşiktaşlılar Derneğine hayırlı olsun diyorum. Tabii ki bizim amacımız şu; spor dostluktur. Bu çok klasik gibi gözüküyor ama bunun içini doldurmanız lazım. Spor dostluktur. Spor kardeşliktir. Spor sevgidir. Spor muhabbettir. Bunları sağlayacağız. Spor düşmanlık değil. Spor ayrışma değil. Spor birbirini boğazlama değil. Bunların asla olmaması lazım. İnşallah öyle bir noktaya gelecek ki belki Beşiktaş ile Fenerbahçe seyircisi yan yana maç seyredebilmesi lazım. Bu benim özlediğim bir tablo ama inşallah o noktalara gelir. Fenerbahçe ile Galatasaray ezeli rakipler. Yani oturup maçı seyredip birisi üzülsün birisi sevinsin ama sonra kucaklaşsınlar. Muhteşem bir şey neyi paylaşamıyoruz? Bunları inşallah gerçekleşir. Bunu başardığımız zaman biz esas sporun gerçek anlamında ki kardeşliktir sevgidir hoşgörüdür barıştır muhabbettir bunu gerçekleştirmiş oluruz diye düşünüyorum.

BENİMDE SPORLA İLGİLİ GEÇMİŞİM VAR

Aksaray da tabii ki benim sporla ilgili bir geçmişim var. Futbolu çok profesyonel anlamda oynamadık ama sonuçta herkesin oynadığı gibi bizde oynadık. Ankara da demir spor ile ilgilendik. Aksaray’a geldiğimiz de 5 yıl resmi değil ama gayri resmi Aksaray sporla direk ilgilendik bunu söyleyeyim. Daha sonra Aksaray spor küme düştükten sonra biz belediye spor olarak amatör bir kulüp kurduk. Tabii ki 4,5 yıldır da tabii ki amatör olarak ciddi anlamda çalışmalar yapıyoruz belediye olarak. İşte halı sahalar yaptık. Yunus Emre mahallesinde bir saha yaptık. Olimpik şartlarda. Nakkaş-Küçük bölcekte yine bir saha yaptırdık. Şu anda programımıza aldık Allah nasip ederse ihaleye çıkacağız bu sene. TOKİ cumhuriyet mahallesinde 750 kişilik bir kapalı spor salonu biraz salon sporları ağırlıklı olsun diyoruz. Yine dışarısında halı sahası çim sahası tensi kortları spor kompleksleri rekreasyon alanı dediğimiz yeşil alanlar yürüyüş yollarıyla yaklaşık 130-140 dönüm civarında bir biraz artırma şansımız ondan dolayı normalde 130 dönüm ama bunu 140-150 dönüme çıkarabiliriz alan olarak böyle bir alanı da inşallah kazandıracağız.

FUTBOL DÜNYADA POPÜLER BİR SPOR

Aynı zaman da bu 4-4,5 yıllık süre içerisinde tabii ki futbol sonuçta popüler bir spor sadece Türkiye de değil dünya da popüler bir spor. Yani bunu göz ardı edemezsiniz. Bazen salon sporlarında çıkalım diyorlar. Tamam, çıkalım ama bir yere kadar çıkarız. Dünya da herkes futbol diyor. Bununla beraber de tabii ki basketboldur voleyboldur hentboldur diğer güreştir veya buna benzer onlara da önem vermemiz lazım. Bu anlamda yaklaşık 300e yakın lisanslı oyuncumuz var. Bu sene 1000 civarında çocuğumuza yaz spor okulunda eğitim verdik. Kurs verdik. Buda önemli. Bunlar şaka değil. Ben biraz spora şöyle bakıyorum. Tabii ki oda önemli ama yalnızca birileri oynasın biz seyredelim zevk alalım buda önemli ben de seyretmeyi severim bu insana bir haz veriyor mutlu oluyorsun değil mi?

MİLLİ TAKIM HERŞEYDEN ÖNCE GELİR

Geçen ki milli maç harikaydı Milli maç oldu mu herkes beraber olacak. Bunu sağlamamız lazım. Yani bazen bakıyorum bazı insanlar kendi kulübünü milli takımın önüne çıkarıyor. Böyle bir şey olmaz. Milli takım herkesin. Önce milli takım sonra Beşiktaş. Önce milli takım sonra Galatasaray. Bizim böyle dememiz lazım. Hakikaten seyredince insan mutlu oluyor değil mi? Bu zevki de alalım ama bu zevkle beraber yani setrettiğimiz zaman seyir zevki alalım ama aynı zamanda sporu tabana yayalım. Alt yapı taban gençler spor yapsın. Benim birinci amacım bu. Bunu başardık mı? Tam başaramadık ama iyi yoldayız. Güzel yoldayız.

KEŞKE 5 YIL ÖNCE ALTYAPI DESEYDİK

Bunu geciktik belki keşke 2004 yılında ben diyorum ki o geçen 5 yılımız heba olmuş. Keşke o zaman gündeme getirseydik. O zaman gündemde yoktu. Aksaray spor profesyonel ligde falan. Bunlar düşünülmedi ama keşke o zaman o yıllarda altyapı deseydik. Keşke o yıllarda sahalar yapsaydık tesisler yapsaydık. Şu anda çok daha iyi yerlere gelirdi Aksaray’daki spor. Çünkü alt beslendiği zaman bir anlam ifade ediyor. Şu anda bizim bu amatör sporlarla beraber ciddi anlamda amatör sporda kalite yükseldi. İşte bu sene bal ligi var. Belediye bal liginde oynayacak. Dolayısıyla burada biz güzel bir sirkülasyon olsun dostluk olsun kardeşlik olsun sevgi olsun muhabbet olsun birbirimizi kucaklayalım. Aksaray’ımızda bu anlamda güzel olur diye düşünüyorum.

BEŞİKTAŞ TÜRKİYE’NİN SAYGIN KULÜPLERİNDEN BİRİSİ

Gelelim Beşiktaş’a. Sonuçta Beşiktaş Türkiye’deki saygın kulüplerden bir tanesi. Ben 70li yılları hatırlıyorum. Biz sokaklarda BJK diye bağırırdık. Biz çocuktuk. Belki 74-75 o yıllarda Beşiktaş’ın şampiyon olduğu yıllarda. Hakikaten sokaklarda ben çok iyi hatırlıyorum. BJK, BJK öyle denirdi. Şimdi pek kullanılmıyor. O yıllarda hakikaten öyleydi. Tabii ki taraftar şöyle çoğalıyor. Eğer kulüp başarılı ise şampiyon oluyorsa aşağın taraftar geliyor. O yıllarda Beşiktaş daha popülerdi. O açıdan geçmişi olan bir kulübümüz.
Dernek kurmuşsunuz. Ama dediğim gibi bu ilkelerimizi koruyalım. Spor olsun amacımız bu anlamda dostluk olsun kardeşlik olsun bunlar Beşiktaş çatısı altında bir araya gelsinler. Bunu sağlarsak amacımıza ulaşmış oluruz yoksa başka türlü hiçbir kulüp diğer kulübün düşmanı da değil bırak onu hiçbir siyasi parti bir diğer siyasi partinin düşmanı değil. Bu topraklar bizim bu ülke bizim bu şehir bizim. Bu insanların hepsi bizim. Yaratılanı seveceğiz yaratandan ötürü. Yani gaye bu kim olursa olsun. Bırakın insanı sevmeyi hayvanı da seveceğiz. Bizim değerlerimize bir bakın. Ağacı seveceğiz. Yarın kıyamet kopacağını bilseniz ağaç dikin diyor. Karıncayı dahi ezmekten sakınan bir geçmişi olan medeniyeti olan bir toplumuyuz. O açıdan bunları koruyacağız. Amacımız dediğim gibi bu ilkeler çerçevesinde devam ettireceğiz diyorum. Ben başarılar diliyorum.”

AKSARAY’DA BEŞİKTAŞLILAR OLARAK ÇOK GÜZEL
ETKİNLİKLER YAPACAĞIZ

Aksaray Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Bilgehan Coşkuner: “Ben aslen Aksaraylıyım Aksaray üniversitesi beden eğitimi spor meslek yüksek okulunda okuyorum. Aksaray’a Beşiktaş’ın adını getirdiğimiz için Beşiktaşlılar derneğini kurduğumuz için çok mutluyum Derneğin ilk faaliyetleri olarak da sayın başkanımızı ziyaret ederek ilk etkinliğimizi gerçekleştirmiş bulunuyoruz. İnşallah başkanımız da bize bu yolda yardımcı olur. Desteklerini esirgemezse sevineceğiz. Mutlu olacağız. Bunun için geldik hediyemizi vereceğiz. Tanışmış olacağız. Resmiyetimizi göstermiş olacağız. Bunun için mutluyuz.
Şunu da söylemek istiyorum başkanım biz daha önce Aksaray üniversitesinde Beşiktaşlılar diye faaliyetler gösteriyorduk. Birçok etkinlik yaptık. Sadece maçlara gitmiyoruz. Bu derneği buraya getirerek zaten sosyal faaliyetlerde bulunmaktayız. Şehit ailelerini gazi ailelerini ziyarete giderdik. Yaşlılarımızı ziyarete giderdik. Çocuk esirgeme kurumunu ziyaret ederdik. Aynı bu yolda dediğiniz gibi aynı bu ilkelerde derneğimizin üzerinden devam edeceğiz. Çok güzel etkinlikler yapacağız. İnşallah sizlerinde katılımı ile.”

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

6 Yorum

  1. Beşiktaşlılar olarak başkanımızında yanındayız.

  2. Başkan ve Beşiktaş El ele…Daha iyiye…

  3. ziyaret haberleri ve başkanımız:D

  4. Fenerbahçeli olarak diğerlerini de bekliyoruz

  5. Başkana helal olsun valla sürekli halkla içli dışlı

  6. sonuna kadar beşiktaşlıyız! helal olsun kartallara…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir