Ana Sayfa Haberler Aksaray Belediyesinden Ücretsiz İnternet Hizmeti

Aksaray Belediyesinden Ücretsiz İnternet Hizmeti

1417790602-belnet (1)Aksaray halkına en güzel şekilde hizmet verebilmek için teknolojinin bütün imkânlarını kullanan Haluk Şahin Yazgı başkanlığındaki Aksaray Belediyesi, kent meydanında vatandaşlara ücretsiz internet hizmeti sunarak bir ilke daha imza attı.
Aynı anda yüzlerce kişinin internete girebileceği WİFİ internet hizmeti Kent meydanında düzenlenen törenle Aksaraylı vatandaşların hizmetine girdi.
Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ve beraberindeki Belediye Meclis Üyeleri ve başkan yardımcıları ile birlikte basının huzurunda WİFİ sistemini uygulamalı olarak tanıttı.
Şimdilik Aksaray’ın 6 ayrı bölgesinde WİFİ hizmeti verileceğini müjdeleyen Başkan Haluk Şahin Yazgı yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi:
“WİFİ ücretsiz internet uygulamamızın ilkini kent meydanında saat kulesinin yanında başlatmış bulunmaktayız. Bundan sonra hedeflediğimiz yerler; Ulu Cami’nin önü, Kılıçaslan Parkı, TOKİ Parkı, Seyir Terası ve Somuncu Baba Külliyesi. İnşallah ücretsiz internet uygulamasını buralarda da başlatacağız. Buradaki ücretsiz internet hizmetimizin ismi BELNET veya Belediye NET.
Bu arada biz Aksaray Belediyesi olarak HD kameralarımızı şehrin bir çok noktasına yerleştirdik. İnternete girdiğiniz zaman belki görüyorsunuzdur. 360 derece açı ile çekilen yeni fotoğraflarımız var. Şunu da belirteyim, biz Aksaray Belediyesi olarak internet sitemizi komple değiştirdik. Bugünden itibaren yeni internet sitemimizi hayata geçiriyoruz.”
Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Baydar ise Aksaray’da ilk kez gerçekleştirilen ücretsiz internet sistemine nasıl girileceğini anlattı. Baydar: “Ücretsiz internet hizmetimizden faydalanmak için öncelikle telefonumuz, İPOD’umuz ve bilgisayarımızın WİFİ kısmından bir tarama yapıyoruz. Aksaray Belediyesi BELNET’i gördüğümüz zaman bağlan butonuna tıklıyoruz. Hemen ardından İP alınıyor, arkasından bağlantı kuruldu mesajını takip ediyoruz. Karşımıza üyelik ekranı çıkıyor. Bu sistem üyelik sistemi şeklinde ilerleyecek. Bir defaya mahsus üye olacağız. Cep telefonumuza bir onay kodu gelecek. Onay kodunu da yazdığımız zaman internetimiz Aksaray Belediyemizin sitesi ile başlayacak. İnternete girmek isteyenler bir saat boyunca ücretsiz olarak internet hizmetinden faydalanacaklar.” Dedi.

1417790602-belnet (1) 1417790602-belnet (4) 1417790602-belnet (3) belnet (2) ücretsiz wifi

 

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

bir yorum

  1. özellikle öğrenciler için çok iyi bir haber bu. örnek olması dileğiyle.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir