Ana Sayfa Siyaset Aksaray Belediyesi Uzman Kadrolar İle Yönetilmeliydi

Aksaray Belediyesi Uzman Kadrolar İle Yönetilmeliydi

Aksaray Belediyesi’nde birçok hizmet el yordamı ile yürütülmektedir. Bunun nedeni işin ustası olan eğitimini almış uzman kişilerden gereği gibi yararlanılmamasıdır. Şehrimizin musluklarından akan ve kullanırken tiksindiğimiz suyun tercih edilmesinin nedeni budur. Belediyenin yaptığı kaldırımların, bordürlerin kendi görev alanları içerisinde değiştirilmesinin, yolların daraltılmasının ardından genişletilmesinin nedenlerinden birisi budur. Aksaray’da araç koyacak otopark bulunmamasının nedenlerinden birisi budur.

Aksaray Belediyesi’nde yaklaşık bin çalışanı içerisinde bir avukat, bir mimar, bir şehir plancısı istihdam edilmiştir. İstihdam edilen Avukatımıza Avukatlık mesleği icra ettirilmemektedir. Bir mimar istihdam edilmiştir. Belediye İmar Müdürü elektrik mühendisidir. Belediyenin istihdam ettiği Şehir plancısı evrak imzalamaktan şehri planlayamamaktadır.

Uzman ordusunun eksikliği nedeni ile birçok hizmet gereği gibi alınamamakta, birçok hizmette hiç alınamamaktadır.

Komşu belediyeler, Konya ve Kayseri’de hizmetler nasıl yürüyor, Aksaray Belediyesi’nin vakit ayırıp incelemesi gerekiyor.

Bu eleştiri ile bağlantılı birçok konu gündeme getirilebilir. Örneğin katı atık ve bertaraf tesisinin kente yakınlığı ve koku ürettiği konusunda çok fazla şikâyet alıyoruz. Yer seçimi yapılırken kente uzak ve tepelerin arasında bir yer seçilerek bu şikâyetler önlenebilirdi. Şehir plancılarının bu konuda çalışması gerekiyor.

Avrupa Birliği ve Dünya Bankası kaynaklarından atık su arıtma tesislerinin kurulması için 25 milyon Euro alındığı söylenmişti. Birçok il bu konuda başarılı uygulamalar gerçekleştirdi. Aksaray Belediyesi’nde bu anlamda ses yok.

Hazineye ait taşınmaz malların değerlendirilmesine ilişkin 4916 Sayılı kanuna göre işgalli araziler belirlenecek ve değerlendirilecekti. Bu hususta planlamalar yapılmış ilan edilmişti. Bu konuda avukatların özel çalışma yapması gereklidir. Ancak verimli bir çalışma yapılamamıştır. Uzman bir avukat kadrosu ile Aksaray Belediyesi’nin alacakları çok daha iyi takip edilir, tahsil edilebilirdi. Vergi beyan etmeyen vergi mükellefleri daha iyi takip edilebilir, alacaklar daha iyi tahsil edilebilirdi.

Bu eksiklikler bizim yönettiğimiz belediyede yaşanmayacaktır. Kamuoyuna saygı ile sunarım.

CHP AKSARAY

BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

DOĞAN KOŞAR

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

3 Yorum

  1. CHP iyi hoş konuşuyorda icraat yapılsın artık

  2. herşey saygı ile olmalı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir