Ana Sayfa Haberler Aksaray Belediyesi emekliler dinlenme evi bugün hizmete açılıyor (11.11.2014)

Aksaray Belediyesi emekliler dinlenme evi bugün hizmete açılıyor (11.11.2014)

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ve ekibi, 300 kişilik kapasitesi ile Türkiye’nin sayılı emekli evlerinden biri olan modern Emekliler Dinlenme Evi’ni bugün saat 12.30 da törenle hizmete açıyor.
Sosyal Belediyecilikte önemli hizmetlere ve ilklere imza atan Haluk Şahin Yazgı Başkanlığındaki Aksaray Belediyesi, başta emekliler olmak üzere tüm vatandaşların yararlanacağı modern Emekliler Dinlenme Evi’ni Aksaray’a kazandırarak bir ilki daha gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşıyor.
Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ve ekibinin en önemli projelerinden birisi olan Emekliler Dinlenme Evi bugün saat 12.30’da törenle açılarak vatandaşların hizmetine sunuluyor.
Aksaray Belediyesi tarafından Ulu Cami yanında geniş bir alan üzerine yapılan açık ve kapalı alanlarıyla yaklaşık 300 kişilik kapasiteye sahip olan Aksaray Belediyesi Emekliler Dinlenme Evi, kütüphanesi, günlük gazetelerin yer aldığı gazete köşesi, modern oturma grupları, yeşil alanları, süs havuzu ve genel görünümü ile Türkiye’nin en modern ve en güzel emekli dinlenme evlerinden biri olarak gösteriliyor.
Aksaray’da sosyal belediyecilik adına yapılması gereken her türlü hizmeti gerçekleştirmeyi hedeflediklerini ve bu kapsamda emekli insanları da unutmayarak onlar için çok güzel bir dinlenme evi hazırladıklarını ifade eden Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı yaptığı açıklamada şunları ifade etti:
“Bizim ilkemiz, insana hizmet ilkesidir. Yaptığımız bütün hizmetleri insan odaklı yapıyoruz. Bu kapsamda emekli vatandaşlarımızı da düşünerek onların yaz kış dinlenebilecekleri Emekliler Dinlenme Evi’ni Aksaray’ımıza kazandırdık.
Emekli Dinlenme Evimiz; kapalı mekânda 80-100 kişi, açık alanda, bahçede ise 200 kişi olmak üzere yaklaşık 300 kişilik bir kapasiteye sahip. Kapalı mekânımızda kütüphanemiz, gazete okuma köşemiz var. Burada çay, kahve, sahlep, pasta, poaça, börek gibi unlu ve sütlü mamuller yer alacak. Özellikle bitkisel çaylar ve organik ürünler bulunacak.
Burası adı üstünde Emekliler Dinlenme Evi. Ancak sadece emekliler değil, üniversiteli gençlerimiz ve tüm vatandaşlarımız da bu sosyal tesisimizden faydalanabilecekler. Tesisimiz, bütün halkımızın hizmetinde olacaktır.
Emekli vatandaşlarımız emekli olduklarına dair belge ile emekli kartı çıkartarak dinlenme evimizdeki indirimlerden faydalanabilecekler. Fiyatlarımız da piyasaya göre çok hesaplı olacak.
Bu arada Aksaray’da yaşayan tüm vatandaşlarımızı 12.11.2014 Çarşamba günü (bugün) saat 12.30 da yapılacak Aksaray Belediyesi Emekliler Dinlenme Evi’nin açılış törenine davet ediyorum.”

 

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

bir yorum

  1. aksaray belediyesi çalışmaya devam ediyor. çalışmaların devamı gelir umarım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir