Ana Sayfa Haberler Aksaray Belediyesi dilenci operasyonu

Aksaray Belediyesi dilenci operasyonu

Adana nüfusuna kayıtlı çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşan dilenciler yakalanarak Merkeze getirildi ve uyarıldı.
Belediyenin toplumun huzuru için dilencileri toplaması vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı.

Aksaray Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, Ramazan dolayısıyla şehir merkezinde ve cami önlerinde vatandaşları rahatsız eden kadın ve çocuk dilencileri yakalayarak haklarında yasal işlem yaptı.
Belediye ekipleri düzenledikleri operasyonla özellikle çarşı merkezinde ve cami önlerinde duygu sömürüsü yaparak vatandaşlarda para isteyen çok sayıda dilenciyi suçüstü yakaladı.
Dilencilerin üzerinde yapılan aramada çok miktarda bozuk ve kâğıt para çıktı. Yakalanan dilencilerin çoğunun dilenmek için Adana’dan Aksaray’a geldiği ve burada konakladıkları öğrenildi.
Çocuk dilenciler kimlik tespiti için Emniyetin çocuk bürosu görevlilerine teslim edilirken, kadın ve erkek dilenciler hakkında 5326 sayılı Kabahatler Kanunun 33. maddesine göre yasal işlem yapıldı ve bir daha dilenmemeleri konusunda uyarıda bulunuldu.
Dilencilere karşı yapılan operasyonun sık sık tekrarlanması gerektiğini belirten vatandaşlar, Belediyenin dilencilerle mücadelesini memnuniyetle karşıladıklarını belirterek teşekkür ettiler.

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

4 Yorum

  1. Özellikle bu dilenciler Ramazan’ı fırsat bilip sokaklara çıkıyorlar. Lütfen dilencilere para vermeyin. Sadaka dediğimiz şey bu değil. Bunların yaptığı tamamen fırsatçılık.

  2. adamlar her yeri işgal etmişler bütün türkiyeyi istanbul’da durum farklı degil metrobüs yolu üzerlerinde metro yolu üzerlerinde hatta gişelerde bile tamam gerçekten ihtiyacı olana lafımız yok ama coğunun mal varlığı bizimkinden fazladır.

  3. Bunların her tarafı ayrı sahtekarlık. Göz açtırmamak lazım.

  4. bunları tutuklayıp tekrar sokağa salmanın bi anlamı yok

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir