Ana Sayfa Haberler Aksaray Belediye Başkanından Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Aksaray Belediye Başkanından Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

“Bir milletin yüksek medeniyet seviyesine ulaşmasında iyi yetişmiş, bilgili, kültürlü insan unsurunun önemi çok büyüktür”

 

2013–2014 Eğitim ve Öğretim yılı tüm yurtta olduğu gibi Aksaray ‘da da bugün başlıyor

Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, yeni eğitim öğretim yılının hayırlı uğurlu olmasını dileyerek eğitimin ülkelerin gelişimine ve çağdaşlığına çok önemli katkı sağladığına çekti ve şu görüşlere yer verdi” Yeni eğitim ve öğretim yılının öğrencilerimize, öğretmenlerimize, eğitim camiamıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Bir ülkenin gelişimi ve çağdaş olması eğitimle bağlantılıdır. Eğitimin standardı ve kalitesi ne kadar yüksek olursa o ülkenin gelişimi ve çağdaşlığı da o derece iyi olur. Bundan 10- 15 yıl önceki eğitim durumu ile bugünkü bir değil. Türkiye eğitim konusunda gerçekten çağ atladı.

Bir milletin yüksek medeniyet seviyesine ulaşmasında iyi yetişmiş, bilgili, kültürlü insan unsurunun önemi çok büyüktür. Eğer bir tarafta iyi eğitim almış çağdaş değerlere sahip, teknolojiyi çok iyi takip eden iyi eğitimli bir öğrencilerle,  diğer taraftan milli ve manevi değerlerine sahip çıkan öğrencilerimizi harmanlayabilirsek geleceğimizi ve yarınlarımızı çok daha emin ellere teslim edebileceğimizi söyleyebilirim.”

Bizde belediye olarak imkânlarımız çerçevesinde okullarımıza yardımcı oluyoruz. Özellikle alt yapı ve çevre düzenleme konusunda ciddi anlamda yardımda bulunduk. Önlük, ayakkabı, kırtasiye yardımlarımız bu yılda devam ediyor. İnşallah bundan sonrada eğitim camiasına ve öğrencilerimize yardımcı olmaya çalışacağız”

 

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

4 Yorum

  1. Tüm çocuklarımıza hayırlı bir sene dilerim. Başkanım selamlar

  2. hayırlı bir yıl dilerim.

  3. başkanımıza selam olsun… çok dürüst ve ilgili bir beyefendi.

  4. Hayırlı yıllar dilerim. Başkana selam, ziyaretlere devam.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir