Ana Sayfa Haberler Aksaray Belediye Başkanı Gazilere Seslendi

Aksaray Belediye Başkanı Gazilere Seslendi

gazilergünü (13)BAŞKAN NEVZAT PALTA GAZİLERE SESLENDİ “DEVLETİMİZ ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDA”

Gaziler günü tüm yurtta olduğu gibi Aksaray’da da çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Kent meydanında düzenlenen Gaziler Günü kutlama törenine Aksaray Vali Vekili Kubilay Ant, Alay Komutanı Albay Mehmet Aytekin, Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, daire müdürleri ve çok sayıda gazi ile öğrenciler katıldı.

Belediye Başkanı Nevzat Palta Gaziler günü programı sırasında karşılaştığı gazilerle tek tek görüşerek bu anlamlı günlerini kutladı.
Protokol tarafından Atatürk anıtına çelenklerin sunulması ile başlayan programda Aksaray Vali Vekili Kubilay Ant Aksaray Muharip Gaziler Derneği Başkanı Mustafa Dağ ile Kıbrıs Gazisi Veysel Özdoğan günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptılar.
Bazı Öğrenciler, gaziler günü dolayısıyla yazdıkları şiirleri seslendirdiler. Meydandaki törenin ardından Vali Vekili Kubilay Ant, Alay Komutanı Albay Mehmet Aytekin, Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta valilik makamında gazileri kabul ettiler.

Belediye Başkanı Nevzat Palta burada gazilere hitaben yaptığı konuşmada şunları söyledi “ Öncelikle vatanı, bayrağı, dini, namusu, milli ve manevi değerleri uğruna bu ülke için mücadele eden ve canlarını ortaya koyan tüm gazilerimizi yürekten kutluyorum.
Bunu her zaman söylüyoruz gazilik olsun şehitlik olsun çok yüce bir makam insan en sevdiği şey uğruna ancak en sevdiği şeyi verebilir. Bir insanın en sevdiği şey nedir? Vatandır, bayraktır, din, namus bunlar bizim en çok sevdiğimiz hasletlerimiz bunlar için en çok sevdiğimiz şey nedir? Canımızdır işte insanlar vatan, bayrak, din, namus uğruna en sevdiği canını verebilir. Veya Allahın bize bahşetmiş olduğu güzel vücudundan bir parçasını feda edebilir. Gazi kardeşlerimiz de bu değerler uğuruna mücadele etmiş vurulmuş belki bir kısmı da uzvunu kaybetmiş o açıdan sizleri ben yürekten kutluyorum. Laf olsun diye değil en kalbi duygularımla söylüyorum.
Bu topraklarda eğer biz huzur içinde, barış içinde yaşayacaksak tabi ki gerektiği zaman ölmesini de bilmek lazım canımızın vücudumuzun bir parçasını vermemi lazım eğer böyle olmasaydı bugün biz bu Anadolu coğrafyasında en azından huzur içinde yaşayamazdık Şu ana kadar bu değerler uğruna milyonlarca insanımız bu toprağa düştü şehit oldu gazi oldu. Şehitlerimiz rahmetle anıyoruz Şu anda sağ olan gazilerimizi büyüklerimizi de tekrar yürekten kutluyorum Gününüz kutlu olsun

Devletimiz yanınızda onu söyleyeyim son yıllarda yapılan değişikliklerle şehitlerimiz ve gazilerimizle ilgili olsun. Peki, bu nedir? Giden canı veya uzvu geri getirmez ama en azından şunu söyleyeyim hatırlamak veya hatırlanmak çok önemli Allah sizlere sağlık ve hayırlı ömürler versin.”
Valilik makamında yapılan görüşmenin ardından da Aksaray şehitliğine gidilerek orada şehitlerin ruhu için Kur’an-ı Kerim okundu ve dualar edildi.
Program, protokol üyelerinin gazilerle öğle yemeğinde bir araya gelmesiyle sona erdi.

 

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

5 Yorum

  1. bütün gazilerimizin gaziler gününü kutluyorum. bu tarz girişimler, hem geçmişimizi hatırlatıyor, hemde gazilerimizi sevindiriyor

  2. allah başımızdan eksik etmesin uzun ömür diliyorum hepsine.

  3. Onları unutmamak gerçekten güzel bir şey bu sayede bir nebzede olsa borcumuzu ödemiş olruz.

  4. tebrik ederim. bu ülke uğruna canını ortaya koymuş gazilerimizin unutulmaması çok önemli.

  5. gazilerimizin unutulmaması bizim için onur verici bir hareket.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir