Ana Sayfa Haberler Aksaray Belediye Başkanı 56 Hacı Adayını Uğurladı

Aksaray Belediye Başkanı 56 Hacı Adayını Uğurladı

BAŞKAN NEVZAT PALTA İKİ AYRI KAFİLEDEKİ 56 HACI ADAYINI KUTSAL TOPRAKLARA UĞURLADI

“Türkiye’miz için, dünya için, Müslümanlar için bol bol dua edin. Dünyanın durumunu görüyorsunuz dünyanın her tarafı kaynıyor. Mısır’da, Suriye’de, Irak’ta Afganistan’da her yer de Müslümanlara karşı bir zulüm var. İnşallah Cenabı Allah huzura ve barışa vesile kılar diyorum.”

Aksaray’da hacca gidecek olan 18 kişilik ilk kafile akşam saat 22.00 de 38 kişilik ikinci kafilede sabah saat 05.30 da kutsal topraklara yolcu edildi.
Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, Şehirlerarası Otobüs Terminali önünde düzenlenen hacı uğurlama törenlerinin her ikisine de katıldı.

9,5 YILDIR BİNLERCE HEMŞERİMİZİ HACCA UĞURLADIM

Hacı adaylarının uğurlanması sırasında adaylara hitaben bir konuşma yapan Belediye Başkanı Nevzat Palta, mukaddes topraklara giden hacı adaylarının Türk milletinden, İslam âleminden ve tüm insanlık adına dualarını esirgememelerini isteyerek şunları söyledi. “Öncelikle Cenabı Allah hacı adaylarımıza kazasız belasız sağlık sıhhat içinde o kutsal topraklara kavuşmayı nasip etsin.Bütün bunlarla beraber orada haccın gereğini yerine getirerek inşallah annesinden yeni doğmuş gibi günahsız ve haccı kabul olmuş bir şekilde tekrar Aksaray’ımıza ve eşinize,dostunuza,yakınlarınıza kavuşmanızı temenni ediyorum.
9,5 yıldır belediye başkanıyım burada binlerce hacı kardeşimizi yolcu ettik. Ben bunu yapmaktan haz duyuyorum.Benim içimde manevi bir neşe oluyor.Siz kardeşlerimizi kutsal topraklara yolcu ettikçe sizlerin duasını aldıkça bizlerde bundan memnun oluyoruz.

KUTSAL TOPRAKLARDA HER ANINIZI İBADETLE GEÇİRİN BOL BOL DUA EDİN

Sağlığın yerinde olsa da paranda olsa eğer nasip olmazsa hacca gitmek kimseye nasip olmaz. Dolayısıyla sağlığınız yerinde paranızda var nasibiniz de varmış. İnşallah bu hac yolculuğuna gitmiş olacaksınız. Oraya gittiğiniz zaman bunu bir kısmet ve nasip bilip, o mübarek topraklarda, Mekke’de Medine’de Allahın Resulü huzurunda Beytullahın makamının bulunduğu yerlerde doya doya haccın gereğini yerine getirin. Orada her anınızı, bir dakikanızı bile inşallah ibadetle geçirirsiniz. Bol bol dua edin
Dolayısıyla oraya gittiğiniz zaman özellikle kendiniz için, yakınlarınız için, aileniz ve memleketimiz için, Türkiye’miz için, dünya için, Müslümanlar için bol bol dua edin. Dünyanın durumunu görüyorsunuz dünyanın her tarafı kaynıyor. Mısır’da, Suriye’de, Irak’ta Afganistan’da her yer de Müslümanlara karşı bir zulüm var. İnşallah Cenabı Allah huzura ve barışa vesile kılar diyorum. Birliğimiz, beraberliğimiz, kardeşliğimiz ve muhabbetimiz için, sevgi için bol bol dua edin. O topraklar duaların kabul olduğu mekânlardır. Bizden selam götürün Allahın resulüne inşallah gelirken de oradan bize bol bol selam getirin. Hakkınız helal edin. Hepinizi hayırlı yolculuklar diliyorum”
Yapılan duaların ardından Başkan Nevzat Palta, hacı adaylarıyla helalleşerek kutsal topraklara uğurladı.

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

8 Yorum

  1. güle güle gidip güle güle gelsinler inş.

  2. başkan hemen her sene uğurlama merasimi yapıyor.

  3. Başkanımızı helal olsun her türlü etkinlikte boy gösteriyor

  4. Bana az geldi rakam 🙂 daha çok olması gerekmez miydi?

  5. sağ salim gidip gelsinler alalh kabul etsin

  6. Başkan yine iş başında maşallah 🙂

  7. Allah bir gün bizlere de gitmeyi nasip olur inşallah. Çok duygulandım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir