Ana Sayfa Siyaset Aksaray Belediye Başkan Adayı Doğan KOŞAR “SOSYAL YAŞAM MERKEZLERİ KURALIM”

Aksaray Belediye Başkan Adayı Doğan KOŞAR “SOSYAL YAŞAM MERKEZLERİ KURALIM”

chpSOSYAL YAŞAM MERKEZLERİ KURALIM

Aksaray Belediyesi elbette yol, kanalizasyon, park yapacaktır, temiz suyu getirecektir. Temel görevleri bunlardır. Ancak halkın mutlu yaşadığı sosyal ortamları organize etmek, düzenlemek, geliştirmekte ihmal edilemez ikinci hedefidir. Bu hedefi gerçekleştirmek için birçok öneri getirilebilir. Her biri değerlidir ancak bizim iktidar olduğumuzda gerçekleştireceğimiz Sosyal Yaşam merkezleri ayağı yere basan, gerçekçi bir projedir.

Başta çocuklar ve gençler olmak üzere Aksaray halkının işten ve okuldan artan zamanlarını değerlendirebilecekleri, kültürel, sanatsal ve bedensel aktivitelerle kendilerini geliştirecekleri alanlar ve mekanlar çok büyük bir eksikliktir. Sanayi sitesine gidiyoruz. Sanayinin sorunlarını konuşurken esnaflar bize “Akşam duşumuzu alıp evimize gittiğimizde eşimiz ve çocuklarımızı alıp rahat edeceğimiz mekanlara ihtiyacımız var” diyorlar. Çerdiğin mahallesine, Yavuz Sultan Selim mahallesine gittiğimizde; bayanlar köyden geldiğimiz gibiyiz. Evimizden çıkıp gidecek hiçbir yerimiz yok diyorlar. Üniversiteli gençlerle görüşüyoruz. Benzer sıkıntıları dillendiriyorlar.

Bu ihtiyaçtan yola çıkarak planladığımız ve Aksaray’ın en az üç noktasında kurmayı düşündüğümüz Sosyal Yaşam Merkezlerinde yazlık ve kışlık düğün salonları ve sinemalar, her yaş grubunun ve engellilerin her türlü sporu yapacağı alanlar, tiyatro, resim, müzik gibi her türlü kültürel ve sosyal etkinliğin yapıldığı mekanlar, kütüphane, çocuk kulüpleri ve kreşler olacaktır. Bu yapılacak etkinliklerin eğitimi yine belediye bünyesinde bulunan uzman kadrolarca verilecektir. Buralarda büyükler yürüyüp spor yapıp, okuyup, eğlenirken çocuklar, gençler ve kadınlar eğlenmenin yanında becerilerini geliştireceklerdir.

Sosyal Yaşam Merkezleri gençleri bilime, sanata, felsefeye, spora, müziğe, tiyatroya yönlendirirken halkımızın birbiriyle iletişim kurduğu, bir araya geldiği ve tanıdığı mekanlar olmasının yanında toplumsal barışa ve birliğe hizmet edecektir. Bununla birlikte yeni dünya düzenin dayattığı yaşam modelinden olumsuz etkilenen insanımızı spor ve kültürel etkinliklerle rahatlatırken ruh sağlığı bozulan bireyleri rehabilite etmek amacıyla ruh sağlığı hizmeti de verilecektir.

Önümüzdeki yerel seçimlerde görev vermeniz halinde hedeflerimizden birisi de sosyal yaşamın geliştirilmesi olacaktır. Kamuoyuna saygı ile sunarım.

CHP AKSARAY
BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

DOĞAN KOŞAR

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

6 Yorum

  1. güzel bir düşünce, fakat ileride de düşünce olarak kalırmı bilinmez

  2. Sn . Koşar’ı yakından takip ediyorum. Güzel projeleri var. Umarım gerçekleştirme fırsatı bulabilir.

  3. nedense hepsi lafta kaliyor secimlerden sonra hicbir proje göremiyoruz.

  4. Sosyal yaşam merkezleri bence şuan için biraz erken.

  5. Aksaray için son derece güzel düşünceleri olan bir aday. Önümüzdeki seçimde kendisine bir şans verip görmek istiyorum.

  6. dogan kosarin projeleri neler?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir