Ana Sayfa Haberler AKMEK’TEN 82 HANIM KURSİYERE SERTİFİKA (19.11.2014)

AKMEK’TEN 82 HANIM KURSİYERE SERTİFİKA (19.11.2014)

akmek82%20(1)[1]BAŞKAN YAZGI “HANIMLARA YÖNELİK HİZMETLERİMİZ ARTARAK DEVAM EDECEK”

   Aksaray Belediyesi’nin hanımlara yönelik en önemli projelerinden biri olan AKMEK’te bilgisayar, çini, çeyiz ürünleri hazırlama ve dikiş kurslarını başarıyla tamamlayan 82 hanım kursiyere düzenlenen törenle sertifikaları verildi.

AKMEK’te gerçekleştirilen sertifika törenine Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, eşi Hasibe Hanım, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Ayşe Atar,  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Muhittin Öztürk, Halk Eğitim Müdürü Azmi Arı,  Belediye Meclis Üyeleri Hümeyra Aksoy Gür, Meral Us, Fazilet Daysal ve kurs eğitmenleri ile kursiyerler katıldı.

Belediye Başkanı Yazgı törende yaptığı konuşmada, AKMEK’te hanımlara yönelik 48 branşın bulunduğunu ve hepsinin faal olarak çalıştığını ifade ederek bilgisayar kursunda 17, çinide 21, çeyiz ürünlerinde 22 ve dikişte 22 olmak üzere 4 branşta toplam 82 kursiyerin sertifika almaya hak kazandığını söyledi.

Yeni branşların açılabilmesi ve AKMEK faaliyetlerinin gelişerek devam edebilmesi amacıyla yeterli kapasiteye sahip geniş bir mekan oluşturmaya yönelik çalışmalarının olduğunu da dile getiren Başkan Yazgı, bu anlamda ADESE’de çok büyük ve geniş bir mekan hazırlandığını ve söz konusu yerde hem kafeterya hem de büyük bir sergi alanının bulunduğunu belirterek 10 güne kadar hizmete açmayı planladıklarını ifade etti.

Öte yandan Kültür Park’ın karşısında bulunan ve hanımların jimnastik sporları yapması için kullanılan yerin yakın zamanda düzenleneceğini de belirten Başkan Yazgı, söz konusu yerle ilgili çalışmaların tamamlanmasıyla tekrar açılacağını sözlerine ekledi.

Yapılan konuşmanın ardından Başkan Haluk Şahin Yazgı, eşi Hasibe Hanım, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Ayşe Atar,  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Muhittin Öztürk, Halk Eğitim Müdürü Azmi Arı,  Belediye Meclis Üyeleri Hümeyra Aksoy Gür, Meral Us ve Fazilet Daysal Hanım  tarafından kursiyerlere sertifikaları takdim edilerek, başarı dileklerinde bulunuldu.

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir