Ana Sayfa Eğitim AKMEK ve KETEM işbirliği ile Kanser üzerine konferans

AKMEK ve KETEM işbirliği ile Kanser üzerine konferans

AKMEK çeşitli konferanslar, seminerler ve toplantılar düzenleyerek toplumu ve özellikle kadınları bilgilendiriyor. Aksaray Belediyesi Meslek Edindirme ve Kadın Aktivite Merkezi ‘AKMEK’ ve Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi ‘KETEM’ işbirliğiyle düzenlenen kanserle mücadele konulu konferans AKMEK binasında yapıldı.

Yoğun ilginin olduğu konferansın sunumunu Tıbbi teknolog Gönül Aksu ve hemşire Aylanur Çetin yaptı.  Konferansta meme ve rahim ağzı kanseri konusunda kadınlar bilgilendirildi.

Erken tanısı konabilen kanser tiplerinin anlatıldığı konferansta kolon, kalın bağırsak ve prostat kanseri hakkında da genel bilgiler verildi.

Kişilerin kanser tarama testi yapması konusuna önem vermeleri gerektiğinin belirtildiği konferansta erken teşhisin öneminden de bahsedildi.

Konferansa katılan kadınlar konferanstan duydukları memnuniyeti dile getirerek: “AKMEK ve KETEM’e bu tür konferans, seminer ve toplantılarla bizi bilgilendirdiği için çok teşekkür ediyoruz” dediler.

akmek[1]

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir