Ana Sayfa Tanıtım Akademik Bilgi Yetmez, Pratik Lazım

Akademik Bilgi Yetmez, Pratik Lazım

?stanbul Business SchoolFinans, hata kabul etmeyen ve üst düzey dikkat, bilgi ve donanım gerektiren bir alandır. Bu alandaki başarı, ne kadar yetkin ve bilgili olunduğuyla bağlantılıdır. Bir şirketin tüm gelir ve giderleri, değer tablosu, kaynakları ve sermayeleri; finans depatmanının elindedir. Finans işlemleri, kritik ve kesin değerlerle yapılır. Ufak bir hata, büyük kayıplara neden olabilir. Bu yüzden finans konusunda deneyim kazanmak ve hata yapmayacak yetkinliğe ulaşmak fazlasıyla önemlidir.

Finans, her ne kadar analitik düşünme yeteneği ve akademik eğitimle mümkün gibi görünse de, aslında işin uzmanlarından alınan eğitimler de fazlasıyla önemlidir. Finans eğitimi, sadece akademik bilgilerle sınırlanırsa, işin pratiği kişide eksik kalır ve önemli noktalar atlanabilir. Bu konuda finans sertifika programları ve özel kurumların finans eğitimleri; deneyim ve donanım kazanmak isteyenlere faydalı olacaktır.

Üniversitelerin ekonomi, işletme, finans, iktisat, maliye gibi bölümlerinden mezun kişiler; akademik bilginin yanında işin piyasada işleyişini ve pratiğini öğrenmek durumundalar. Bu da ancak sektör profesyonelleri tarafından verilen finans eğitimi mümkün olabilir. İBS, Finans Mikro MBA Eğitimi ile bu konuda önemli bir katkı sağlıyor.

Özel sektördeki birçok alanda verdiği eğitimler ile kaliteli ve donanımlı elemanların piyasaya kazandırılmasında önemli bir rol oynayan İBS, finans konusunda da sektöre büyük katkı yapıyor. Çeşitli finansal kurumlarda şube, operasyon, kurumsal bankacılık, ödeme sistemleri, iş geliştirme, pazarlama, dağıtım kanalları, CRM alanlarında çeşitli kademelerde yöneticilik görevlerinde bulunan ve birçok projede danışmanlık görevi üstlenen Cüneyt Dirican, programın eğitim direktörü olarak yer alacak.

Superonline CFO’su Önder Şenol ve finans uzmanı Nazlı Sarp’ın da konuk eğitmen olarak katılacağı program, 4 hafta sürecek. İlk hafta makroekonomik göstergeler üzerine yoğunlaşacak eğitimde, finansal kurumlardan bahsedilecek. İkinci hafta biraz daha derine girilerek sermaye piyasası incelenirken, finansal matematik pratikleri de yapılacak. Üçüncü hafta, piyasaya dair pratik bilgilere girilip, bir şirkette finans yönetiminin nasıl yapılacağı anlatılacak. Son hafta ise piyasa incelemesi yapılarak yerel ve global piyasalar incelenecek.

Pratik ve keyifli çalışmaların yapılacağı, eğitim boyunca geniş seçenekli ikramların sunulacağı etkinlik, finans sertifika programları konusunda arayış içinde olanlara iyi bir seçenek olacaktır.

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir