Ana Sayfa Haberler AK Parti Aksaray il teşkilatında iftar yemeği

AK Parti Aksaray il teşkilatında iftar yemeği

AK Parti Aksaray İl Başkanlığınca düzenlenen geleneksel iftar programı Grand Altuntaş otelde gerçekleştirildi.
Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Sözcüsü ve Aksaray Koordinatör Milletvekili Ak Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, AK Parti Aksaray Milletvekilleri Ruhi Açıkgöz, İlknur İnceöz, Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, AK Parti Aksaray İl Başkanı Fatih Yıldırıcı, Merkez İlçe Başkanı Haluk Şahin Yazgı Parti teşkilat yöneticilerinin katıldığı iftar programında birlik ve berberlik mesajları verildi.
Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta yaptığı konuşmada Ramazan ayının manevi atmosferine dikkat çekerek şunları söyledi “ Ramazan ayı şeytanın bağlandığı kötülüklerin biraz daha geriye itildiği insanın iyilik duygularının güzel hasletlerinin ortaya çıktığı sevginin kardeşliğin muhabbetin daha da güçlendiği güzel günler olarak değerlendiriyorum. Hem Aksaray’ımızda hem ülkemizde ve hatta dünyada inşallah güzelliklere barışa kardeşliğe vesile olur diye düşünüyorum.

Son 10 yıl içinde Ülkemizde ve Aksaray’ımızda gerçekten çok güzel şeyler olmaya başlıyor. Ama maalesef insan hafızası çok unutkan yapılan her şeyleri unutmaya başladık. O yapılan hizmetler sanki baktığınız zaman sanki 50 yıldır bu Türkiye’de varmış gibi bir havaya kapılmaya başlanıldı. Ben buradan partimize gönül vermiş bütün değerli dostlarımıza özellikle belirtmek istiyorum ki yaptığımız hizmetleri çok iyi öğrenmemiz lazım aynı zamanda çok iyi anlatmamız lazım Ak parti iktidara geleli 11 yıl oldu yeni nesli gençlerin bunlardan haberi yok. Yeni nesil gençler 15-20 bin km duble yolları bundan 50 yıl önce de vardı zannediyor. Sağlık sektöründeki bu gelişmeleri çok önceden beri var zannediyor. Eğitimde olsun diğer alanlarda olsun bütün bu yapılan hizmetleri yeni neslimiz gençlerimiz maalesef bilmiyorlar bu konuda eksikler. Bizim gibi yetişkin vatandaşlarımızda unutuyorlar.

Dolayısıyla yaptığımız hizmetleri durmadan usanmadan anlatacağız. Biz kendi arkadaşlarımız dahi eğer Azmi milli müzesinin bilim ve sanayi müzesinin Aksaray belediyesi tarafından restore ettirildiğini yaptırıldığını eğer bilmiyorsa burada ciddi bir eksikliğimiz var demektir. Biz maalesef bu konuların çok fazla üzerinde durmuyoruz. Belediye ne yapıyor? Hükümetimiz ne yaptı neler yapıyor? Bunları önce kendimiz çok iyi öğrenmemiz lazım. Yoksa birileri çıkar der ki Hükümetimiz ne yaptı ? Vekiller ne yaptı ? Aksaray belediyesi ne yaptı ? değdi zaman bir çırpıda onlarca yüzlerce projeyi anlatmamız lazım. O kadar çok şey var ki anlatacağımız Anlatma ile bitmez. Kalkınma ajansının toplantısına katıldım 5 tane il Niğde, Aksaray, Kırşehir, Nevşehir ve Kırıkkale bunların belediye başkanları, valilerimiz, il genel meclisi başkanları Ticaret odası başkanları bir komisyon olarak her ay bir ilde toplanılıyor Bugünde toplantı Aksaray’daydı Oradan çıktıktan sonra bir Somuncu babayı gezelim dedik ve arkasından da Kılıçaslan parkına gittik Keşke oradaki kıymetli valilerimizin belediye başkanlarımızın söylediklerini sizlere canlı olarak aktarsaydım İnanın bir somuncu baba kültür merkezimiz ,külliyemiz ve camimiz somuncu babanın mezarının bulunduğu yerin restorasyonu ve arkasından da ervah kabristanlığı çevre düzenleme projesini anlatsak başka bir şey anlatmaya gerek yok. Ama A’dan Z’ye her şeyi anlatmamız lazım. Muhteşem bir hizmeti Aksaraylı insanlarımızın hizmetine sunduk. Gideceğiz, göreceğiz,gezeceğiz,anlatacağız. Bu şehre hem hükümetimiz olarak çok şeyler yapıldı. Aynı zamanda Aksaray Belediyesi olarak 9 yıllık bu hizmet kervanında Aksaray’ı tabiri caizse bir yerden alıp bir yere getirdik Hallaç pamuğu gibi attık inşallah bu yıl içerisinde de bitireceğimiz projelerle de inşallah Aksaray’ımızı güzel yerlere getirmenin gayreti içinde olacağız
Ak parti İl Başkanı M. Fatih Yıldırıcı “ 10 yılı aşkın bir süredir Ak parti iktidarı ile beraber Türkiye’miz devrim niteliğinde yenilikler yapmış bu yeniliklerle beraberde Türkiye’yi düştüğü yerden ayağa kaldırmak için var gücümüzle çalıştık çalışmaya da devam ediyoruz. Köprüler hastaneler, üniversiteler, hastaneler, duble yollar, oto yollar birçok noktada yeniliklere imza attık. Nihayetinde de imza atmaya devam edeceğiz “dedi.
Ak Parti Aksaray Milletvekili Ruhi Açıkgöz “ TBMM uzun bir maratonla neredeyse bir yıllık çalışmasını 2 haftaya sığdırdı. 90’a yakın kanunda değişiklik yaparak birçok kesimin beklediği önemli kanunları bu sürede kanunlaştırdık Bunların içinde en önemlileri biliyorsunuz 100 bin kişiye kadro verilmesidir. Bunları içinde Kur’an kursu eğitmenleri öğretmenleri de var. Ehliyetle ilgili düzenlemeler yapıldı. Türk silahlı kuvvetlerinin er ve erbaş kanunu ile ilgili değişiklikler yapıldı. Bugüne kadar tartışmalı tüm partilerin bir şekilde tartıştığı kiminin desteklediği kimin desteklemediği değişmesi için önerge verdiği madde değiştirildi. Hakikaten milletvekillerimiz bazı günler 18 saat çalıştı. Hatta sahurun bitimine kadar çalıştılar. Ama yapılan bu düzenlemeler milletimizin beklediği düzenlemelerdi İnşallah önümüzdeki süreçte bunların faydasını da milletimi görecektir.
Ak parti Aksaray milletvekili İlknur inceöz “ Sayın başbakanımızın bu torba yasaya ilave edip çıkarmadan tatile girmesin değdi önemli bir husus daha var. Bundan birkaç ay önce bir grup toplantısında Sayın Başbakanımız müjdesini vermişti. Hem yaşlılarımızla ilgili yapacağımız bir düzenleme hem de gazilerimizle malullerimizle ilgili seyahatlerinde ücretsiz yolculuk yapabilmeleri için hem demir yolları, hem deniz yolları hem de belediyelerimize bağlı şehir içi hatlarında ulaşımlarını sağlaması da torba yasaya ilave edildi.
Aksaray Koordinatör Milletvekili Ak parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer,”Aksaray’ın 4. Milletvekili olarak hepinizi saygıyla selamlıyorum. Burada güzel bir ortamda birlikte olmak birlikte ağlayıp birlikte gülmek gibi bir misyonu üstlenmiş olduğunuz görmek beni çok mutlu etti. Tüm dünyada ve İslam aleminde gelişen bu sıkıntılı dönemde tüm İslam aleminin Ramazanını kutluyorum. Suriye’de, Mısır’da Arakan’da kanlar akıtılıyor Onlarında bir an önce bu esaretten kurtulmasını Allah’tan niyaz ediyorum.

 

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

3 Yorum

  1. 9 yildir aksarayi biryerden alip bir yere getirmisler güya… Aksarayi biryerden alip 9 yildir ayni yerde tuttunuz kimseye hikaye anlatmayin bu millet sizi sandiga gömecek göreceksiniz..

  2. ben daha aksaray için doğru düzgün bir çivi bile çaktığını görmedim. hep laf hep laf.

  3. inş. razamnada da güzel projeler çıkar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir