Ana Sayfa Ekonomi Ahika Tanıtım toplantısı yapıldı

Ahika Tanıtım toplantısı yapıldı

ahika tanitim toplantilari aksaray
ahika tanitim toplantilari aksaray

2013 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programı ve 2013 Yılı Teknik Destek Programı Tanıtım Toplantıları Devam Ediyor.
Ahiler Kalkınma Ajansı’nın 2013 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programını 24 Haziran 2013 tarihinde, 2013 Yılı Teknik Destek Programını ise 1 Temmuz 2013 tarihinde ilan etmiş ve ilgili programların ayrıntılarını potansiyel başvuru sahiplerine anlatmak amacıyla 5 ilde tanıtım toplantıları yapacağını geçen hafta kamuoyuna duyurmuştu.

Program ilanlarını takiben; şeffaflık, eşit muamele, tam rekabet koşullarının sağlanması ve potansiyel başvuru sahiplerinin söz konusu programlar ile ilgili olarak bilgilendirilmeleri için Aksaray, Kırıkkale, Nevşehir ve Niğde illerinde planlanan ve ilki Kırşehir’de yapılan tanıtım toplantıları Aksaray’da devam etti.

Aksaray Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantı, Aksaray Valisi adına Vali Yardımcısı Kubilay Ant, Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Fatih Yıldız ve Ajans personeli ile kamu kurumlarından yöneticilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Fatih Yıldız ve Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta’nın açılış konuşmalarının ardından sunumlara geçildi.

AHİKA Program Yönetim Birimi Başkanı Ramazan Özdemir’in Doğrudan Faaliyet Desteği sunumunun ardından Program Yönetim Birimi Uzmanı Mustafa Çelebi Teknik Destek Programın ayrıntılarını katılımcılara anlattı. Toplantı, sunumların ardından katılımcılardan gelen soruların yanıtlanmasıyla sona erdi.

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

3 Yorum

  1. Ahi geleneğine sahip çıkılması ve ne demek olduğunu gelecek nesillere aktarılması konusunda önemli bir yerdedir; AHİKA derneği. Faaliyetlerinin bu bağlamda devam etmesini arzu ederim.

  2. Ahi denilince il olarak hemen hemen herkesin aklına Kırşehir gelir.Bu tip dernekler toplantılarını belli başlı yerlerden başka bir yerde yapmaz.Aksaray’ımızın bu iller arasına girdiğini görmek çok güzel bir duygu.Ahi derneğine gelecek olursak, geçmişten geleceğe bir baraj olmayı hala güzel bir şekilde sürdürüyor.

  3. Ahilik Osmanlı için çok önemli bir kurum olmuştur böyle bir kuruluşu yaşatmak çok iyi bir düşünce

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir