Ana Sayfa Haberler Ahika Aksaray’da kendi işini kurmak isteyenlere çağrıda bulundu

Ahika Aksaray’da kendi işini kurmak isteyenlere çağrıda bulundu

Ahiler Kalkınma Ajansı, sorumluluk alanı olan Kırıkkale, Aksaray, Kırşehir, Nevşehir ve Niğde illerinde farklı dönemlerde gerçekleştirdiği uygulamalı girişimcilik eğitimlerine bir yenisini daha ekleyerek yeni girişimcileri ve kendi işini kurmak isteyenleri desteklemek amacıyla Aksaray’da Ağustos ayında 2 ayrı girişimcilik eğitimi düzenleyecek.

İlk Eğitim, 12-20 Ağustos 2013 tarihlerinde AHİKA ile TÜMSİAD işbirliğiyle, ikinci eğitim ise 21-29 Ağustos 2013 tarihlerinde AHİKA ile AGİAD işbirliğiyle düzenlenecek. Başvurular doğrudan TÜMSİAD ve AGİAD’a yapılacak.

Söz konusu eğitimler için son başvuru tarihleri TÜMSİAD için 06 Ağustos 2013, AGİAD için 16 Ağustos 2013 olarak belirlendi.

Her bir eğitimin kontenjanı 30 kişi ile sınırlı olup, iki eğitimin sonunda katılımcılara sertifika verilecek. Ahiler Kalkınma Ajansı’nın, AGİAD ve TÜMSİAD işbirliği ile ücretsiz düzenleyeceği girişimcilik eğitiminden sertifika alan girişimciler, KOSGEB’in yeni iş kuranlara verdiği 30 Bin TL hibe desteği veya 70 Bin TL faizsiz kredi desteğine başvuru hakkına sahip olacak.

 

ahiler ve agiad isbirliği ile ücretsiz eğitim

 

 

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

5 Yorum

  1. Aksaray da yeni girisim yapmak isteyen özellikle gencler icin cok iyi bir firsat

  2. Eğer bu işi yapacaklarsa Ahiler gibi yapanlardan öğrenmeliler bence de

  3. Güzel bir program orda olsam kesin katilirdim ama malesef

  4. gerçektende güzel bir proje
    orda olsam mutlaka katılırdım

  5. iş kurması kolay da sermaye her zaman sıkıntı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir