Ana Sayfa Haberler AGİAD ve MÜSİAD’dan birlik mesajları

AGİAD ve MÜSİAD’dan birlik mesajları

Geçtiğimiz Salı günü ziyaretlerine kaldığı yerden devam eden ATSO Başkanı Ahmet KOÇAŞ ve Meclis Başkanı Fatih TEKİN’İN bu haftaki ziyaretleri kapsamında MÜSİAD ve AGİAD’I belirlerken, STK başkanları ile görüş alışverişinde bulunuldu.
MÜSİAD BAŞKANI KERİM YARDIMLI; “SU SORUNU ÇÖZÜLMELİ VE ORGANİZE HAYVANCILIK AKSARAY’A GETİRİLMELİ
MÜSİAD Başkanı Kerim YARDIMLI ilk olarak MÜSİAD’IN kuruluş amaçlarından bahsettikten sonra Aksaray için büyük sıkıntı olan su sorununa değinerek ellerinden geleni yapacakları ve çözmeye kalkan fikir üreten kim olursa olsun destek olacaklarını belirtti.
Ayrıca birlik ve beraberlik durumunda her sorunun altından kalkacaklarını belirten Kerim YARDIMLI “Sivil Toplum Kuruluşları olarak Aksaray için en iyisini düşüneceğiz ve en iyi fikri sunacağız. Bugün Aksaray’da su sıkıntısı gündemde olan bir durumdur. Bunu yeni fikirler ortaya koyarak en iyisini yapmalıyız ve su sorununu çözmeliyiz.
Organize Hayvancılık Bölgesi yine fikirlerimiz ve çalışmalarımız arasındadır. İnşallah bunları birlikte halledeceğiz. Bu sorunları ve fikirlerimizi ortaya koyduğumuz bu ortamda bizleri dinleyen, ziyaret eden Sayın Başkanım Ahmet KOÇAŞ’A teşekkür ederim”. Dedi.
AGİAD BAŞKANI REHA GÜVEN: “ BİR VE BİRLİK OLMAK İÇİN GEÇ DEĞİL ”
Ziyaretin ikinci durağında AGİAD Başkanı Reha GÜVEN’E ziyarette bulunulurken Başkan Reha GÜVEN “ Sayın Başkanım bizleri makamımızda ziyaret ettiği için kendisine teşekkür ediyorum. Bizim her zaman söylediğimiz bir söz vardır, Bir Olalım Birlik olalım bunun için hala geç değil, artık bana göre birlik ve beraberlik olma zamanı gelmiştir. Hepimiz Aksaray’ı seviyor ve düşünüyorsak elimizi taşın altına koyma vaktidir.
Büyüyen, Gelişen bir Aksaray’da biz STK’LARA büyük iş düşmektedir. Hiçbir STK kendi başına bir şeyin üstesinden gelemez ama bir ve birlik olundu mu üstesinden gelinmeyen bir şey de olmaz. Bizleri Dinleyen fikirlerimize destek olan Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Ahmet KOÇAŞ’A ve yönetimine teşekkür ediyorum.” Dedi.
Başkan KOÇAŞ ; “FİKİRLERİN SAKLANDIĞI DEĞİL PAYLAŞILDIĞI BİR DÖNEM YAŞIYORUZ”
Konuşmasına Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN “Zafer, bir fikrin istihsaline (elde edilmesine) hizmeti nispetinde kıymet (değer) ifade eder. Bir fikrin istihsaline dayanmayan bir zafer pâyidar olamaz (yaşayamaz). O, boş bir gayrettir.” Sözüyle başlayan Başkan KOÇAŞ “Gazi Mustafa Kemal’inde söylediği gibi, bizler sunduğumuz fikirlerle zaferi getirmeye çalışacağız.
Bugün Sayın Başkanlarım, bizlere fikirlerini sunuyorsa ne mutlu Başkanlarımıza, aynı şekilde bizler de fikirlerimizi Başkanlara sunuyor isek ne mutlu bizlere. Aksaray büyüyor ve gelişiyor, geliştikçe yeni fikirler ortaya çıkıyor. Artık fikirlerin saklandığı dönemden uzaklaşıyor, fikirlerimizi paylaştığımız bir dönemi yaşıyoruz. Özellikle belirtmek istediğim her zaman söylediğim gibi, ben ve yönetim kurulu arkadaşlarım gerekirse kapı kapı dolaşıp. Aksaray için en iyisi hangisi ise onu yapmaya çalışacağız. Bu kapsamda Değerli STK kuruluşları başkanlarımıza şükranlarımı sunuyorum.

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

3 Yorum

  1. Birlikten kuvvet doğar diye bir söz vardır ya hani bence o çok geçerli, eğer ki böyle bir birlik olursa, işlerin daha iyi gideceğine eminim.

  2. Gerçekten taktir edilesi bir tutum sergilenmiş.Bir elin nesi var iki elin sesi var.

  3. su sorununun çözülmesi gerçekten çok önemli artık bu sıkıntılar olmicak inşallah.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir