Ana Sayfa Haberler AGİAD İş imkanları ve Fikirlerin Önünü Açıyor

AGİAD İş imkanları ve Fikirlerin Önünü Açıyor

AGİAD , Kosgeb Aksaray Hizmet Müdürlüğü ve Ahiler Kalkınma Ajansı işbirliğiyle düzenlenen girişimcilik eğitimi yoğun talep gördü.Aksaray girişimci işadamları derneği(AGİAD) Başkanı Reha Güven girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak

 

ve girişimci sayısını artırmak için girişimcilik eğitimin önemli olduğunu söyledi.
. “Devlet KOSGEB aracılığıyla ülke ekonomisine yeni girişimciler kazandırmaya devam ediyor.” diyen Reha GÜVEN , KOSGEB’in bir iş planı çerçevesinde işletmesini kuranlara hem destek olmak hem de işletmelerin başarı düzeylerini artırmak amacıyla önemli destekler sunduğunu aktardı. Bunlardan en önemlisinin de Girişimcilik Destek Programı olduğunu aktaran Güven  “Biz de hem devletimize yardımcı olmak hem de ekonomimize katkı sağlamak amacıyla bu destek için ön koşul olan  Girişimcilik Eğitimlerinin bünyemizde verilmesini sağlıyoruz” açıklamasında bulundu.
Ülkenin son yıllardaki ilerlemesinde devlet ve özel sektör işbirliğinin çok büyük bir etkisi olduğuna dikkat çeken Güven , kalkınma adına fırsatları değerlendirmenin içinde bulunulan dönemde önemli avantajlar sağlayacağını belirtti. Türkiye’nin fırsatlar ülkesi olduğunu iyi güzel bir iş fikri ile az sermaye ile güzel işler yapılabileceğini söyledi.
Günümüz ekonomisinde sarsıcı bir rekabetin söz konusu olduğunu anlatan Güven şöyle devam etti: “Girişimciler sahip olduğu bilgi zenginliği ve mesleki eğitim üstünlüğünün yanı sıra işini güvenilir yapması sayesinde bir adım öne geçebilmektedir. Yaptığımız işlerin başarıya ulaşabilmesi için öncelikli şartın işini severek yapma ve güven vermek olduğunu söyledi.

Girişimcilik desteği kapsamında bu eğitimi alarak sertifikasını almaya hak kazanan bütün girişimcilere devlet tarafından 30 bin lira hibe desteği, yaklaşık 70 bin lira da sıfır faizle kredi desteği sunulmakta.” umarım eğitimi alan arkadaşlar yapacakları işlerde başarılı olurlar ve bizlerin gurur duymasını sağlarlar dedi.

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

7 Yorum

  1. güzel bir girişim, inş. daha çok kişiye faydalı olunur

  2. Valla tebrik ediyorum . Herkes faydalanır umarım

  3. Fikirlerin destekelenmesi çok önemli.. Umarım faydalı olur

  4. Girişime destek verirsek fayfa olabilir

  5. aksaray için güzel bir adım.

  6. kosgeb eğitimleri ve iş birlikleri daha da arttırılmalı.. ayrıca prosedür de kolaylaşmalı diye düşünüyorum.

  7. agiad’a ben de teşekkür etmek istiyorum. çok başarılılar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir