Ana Sayfa Etkinlikler AGAİD Genç Dalış Turu

AGAİD Genç Dalış Turu

Aksaray girişimci İşadamları Derneği (AGİAD) ın genç işadamları kulübü, üyelerine dalış turu düzenledi. Programa yoğun ilgi gösteren ikinci nesil işadamları, dalış ve su sporları gibi etkinliklere katılarak Akdeniz’in mavi sularında yüzmenin keyfini çıkardı.

Sabah erken saatlerde Aksaray’dan başlayan gezi programında 10:30 da ; Mersin Boğsak bölgesine ulaşıldı. Teknede yapılan sabah kahvaltısının ardından bölgedeki farklı koylara gidilerek katılımcıların gün boyu yüzerek ve fotoğraf çekimleri ile hoşça vakit geçirmeleri sağalandı. İlk dalış bölümü Dana adasın ’nda gerçekleştirildi. Sırasıyla gruplar halinde dalış için hazırlanan işadamları, profesyonel dalgıçlar eşliğinde suyun derinliklerine indi. Genç AGİAD Üyelerinin rağbet ettiği gezide başlangıç seviyesinde tüplü dalış semineri alan katılımcılar Profesyonel dalış hocası eşliğinde birebir 5-7 mt dalış gerçekleştirdi. Suyun altındaki dünyayı gözleme imkanı bulan katılımcılar, gördükleri güzellikler karşısında hayranlık ve şaşkınlıklarını ifade ettiler. İşadamları sırasıyla dalışlarını gerçekleştirirken, diğer katılımcılarda mavi sularda yüzmenin keyfini çıkardı. Sonrasında boncuk Koyu’nda devam eden dalışlar ve yüzme molasının ardından Anfora koyu civarına geçilerek su sporları bölümünde işadamları keyifli ve heyecan dolu anlar yaşadı Hiçbir sorun olmaksızın tüm katılımcılar dalış programına katıldı ve profesyonel dalgıçlarla dalışlarını tamamladı.

Gezi sonunda memnuniyetlerini ifade eden katılımcılar, Su altı dünyası ile tanışma niteliği taşıyan etkinliğin devamı niteliğinde programların devamı konusunda isteklerini belirttiler. Bu konuda dalış okulu ile yapılan prensip anlaşması çerçevesinde 10-15 kişilik bir ekiple 7,5 saatlik teorik ve 6 dalışlık pratik eğitimi kapsayan ve katılımcılarının 1. Seviyede dalış sertifikası alacakları yeni bir eğitim programı konusunda prensip kararı alındı. Önümüzdeki dönemde organize edilecek eğitim AGİAD üyelerine duyurulacak.

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

5 Yorum

  1. dalmayı hep merak etmişimdir…

    • Evet bende merak ediyorum ve büyük ihtimalle merak etmeye devam edeceğim. 🙂 Bu tür etkinliklerin arttırılması dileğiyle..

  2. hep istemişimdir şu dalışı yav..

  3. Havalarda soğumaya başladı..

  4. Biz gene denize ayağı sokamadık:S

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir