Ana Sayfa Haberler Adalet Meslek Lisesi Açıldı

Adalet Meslek Lisesi Açıldı

Aksaray Ticaret Meslek Lisesi bünyesinde, Aksaray Adalet Meslek Lisesi Adalet Alanı-Zabıt Kâtipliği dalı açıldı. İlk defa 2013-SBS puanı üstünlüğüne göre merkezi olarak öğrenci alacak okulda kayıtlar, 2013-2014 eğitim-öğretim yılı itibariyle yapılacaktır. Okul kontenjanı 34 kişidir.

Adalet Meslek Liseleri; Türk Millî Eğitiminin genel amaçlarına ve temel ilkelerine uygun olarak öğrencilere ortaöğretim seviyesinde asgari olarak bir genel kültür vermek, kişi ve toplumun problemlerini tanıtmak, çözüm yollarını aramak, yurdun ekonomik, soysal ve kültürel kalkınmasına katkıda bulunma bilincini ve gücünü kazandırmak, bilgi ve kabiliyetleri doğrultusunda adalet alanında istihdam edilecek orta kademedeki nitelikli insan gücünün yetiştirildiği meslek liseleridir.

Bu okullarda meslek dersleri ağırlıklı olup, ortak dersler ile desteklenmiş adalet alanı programı uygulanmaktadır. Adalet Meslek Liseleri, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Adalet Meslek Liselerinde öğrenciler, 3308 Sayılı Meslekî Eğitim Kanunu ile Meslekî ve Teknik Eğitim Yönetmeliği hükümlerine göre uygulamalı eğitimlerini, Adliyeler ve hukuk bürolarında yapmaktadırlar. Bu eğitim, son sınıfta haftada iki gün okulda teorik eğitim, üç gün işletmelerde uygulamalı eğitim olarak gerçekleştirilmektedir. Takip ettikleri programlarına göre İşletmelerde Beceri Eğitimi için iş yerlerine gönderilen öğrencilere, ilgili iş yerlerince yaşlarına uygun olarak asgari ücretin en az % 30’u oranında ücret ödenmekte ve Bakanlığımızın imkânlarıyla sigortaları yapılmaktadır.

Okul Adresi: Fatih Mah. 4162. Sok. No:4 Merkez/AKSARAY

Tel: 0382 217 41 20 – 217 35 81

Web: www.atml68.meb.k12.tr

e-mail: atml68hotmail.com

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

bir yorum

  1. Adalet Meslek Liseleri’nin oldukça ilgi göreceğini düşünüyorum. hayırlara vesile olsun, adalet bu ülkeye şart.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir