Ana Sayfa Sağlık 9 fırın hakkında yasal işlem yapıldı

9 fırın hakkında yasal işlem yapıldı

—Denetimlerde temizliği yetersiz olan 9 fırın hakkında yasal işlem yapıldı.

İnsan sağlığına büyük önem veren Aksaray belediyesi, şehrin muhtelif yerlerinde ekmek üretimi yapan fırınlara operasyon düzenledi.
Aksaray Belediyesi Zabıta ekipleri, gece saat 24.00-04.00 saatleri arasında şehrin muhtelif yerlerinde faaliyet gösteren 30 adet fırını tek tek denetimden geçirdi.
Denetimler sırasında eksik genel temizliği yetersiz olan 9 fırın hakkında yasal işlem yapıldı. Fırın sahiplerine bir hafta süre verildi. Aksi takdirde ceza verileceği uyarısı yapıldı.

Zabıta müdürü Nusret Enli, temizliği yetersiz olan fırın sahiplerini sağlıklı koşullarda üretim yapmaları konusunda uyardı. Ayrıca temiz ortamda temiz üretim yapan fırın sahiplerine halk sağlığına verdikleri önemden dolayı teşekkür etti.
Belediye Başkanı Nevzat Palta ise denetimlerle ilgili yaptığı açıklamada belediyenin temel görevlerinden birinin de insanların sağlığını korumak olduğunu belirterek şunları söyledi “İnsanımızın sağlıklı ekmek ve gıda maddesi tüketmesini sağlamak için başta fırınlar olmak üzere bakkal, market, şarküteri ve ekmek büfelerini denetime tabi tutuyoruz. Halkımızın ekmek ihtiyacını karşılayan tüm işyerlerini denetleyerek ekmeklerin temiz ve sağlıklı ortamda satılmasını sağlıyoruz.
Yani ekmeklerin sağlıklı ortamlarda üretilmesi ve satılması konusundaki hassasiyetimiz ortada. Bizim denetim yapmamızın bir nedeni de ekmeklerin hangi ortamda üretildiğini ve satıldığını görmek. Ürünlerde ne kadar fedakârlık yapıldığını yerinde görüp, incelemek ve eksiklikleri tespit etmektir. Benim temennim fırıncı kardeşlerimizin her zaman ekmek üretimlerini sağlıklı şartlarına uygun ve gramajları tam şekilde yapmalarıdır. Aksi takdir de belediye olarak sağlıksız üretim yapanlara asla göz açtırmayız.”

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

7 Yorum

  1. Bu insanların vicdanları çürümüş. Bu yüzden rutin ama zamanları rastgele denetimlerle bu işin önüne geçilebilir. Bir de cezalar caydırıcı olursa bir daha kimse bu şekilde ortamlarda üretim yapamaz.

  2. halkın saglıgıyla oynamaya ne hakları var

  3. Cezaları çok ağır, şimdi bir kere yedim mi bir daha erişemezler. Bir kaç yıla kalmaz böyle fırınlar.

  4. insan sagligi ya vicdan oldugundan süphe ediyoruz yani…

  5. saat seçimleri çok yerinde olmuş.gece çalıştıkları için gelen giden olmaz diye gevşek çalışamasınlar…sonuçta kaç yüz kişi yiyor o fırının ekmeğini

  6. Resmen insanların hayatlarınla oynuyorlar. Vicdan sıfır.

  7. sağlık düşmanları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir