Ana Sayfa Etkinlikler 8 Eylül Dünya Okuma – Yazma Günü Kutlandı

8 Eylül Dünya Okuma – Yazma Günü Kutlandı

8 Eylül Dünya Okuma–Yazma Günü, İlimiz Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından düzenlenen törenle kutlandı.

Aksaray Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda düzenlenen törene Vali Yardımcısı Sayın Kubilay ANT, İl Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Eren KOÇAŞ, Protokol Üyeleri ve kursiyerler katıldı.

Sertifika töreninde konuşan Vali Yardımcısı Sayın Kubilay ANT, günümüzde iletişimin en önemli unsurlarından bir tanesinin okur – yazar olmak olduğunu belirtti. Ülkemizde okur – yazarlık oranının yüksek olduğunu ancak bunun yeterli olmadığını vurgulayan Sayın ANT bu amaçla çalışmaların ve kampanyaların devam etiğini kaydetti. Herkesin okur – yazar olması, okula devam etmesi ve tahsile çok büyük önem vermesi gerektiğinin altını çizerek, çalışmalarda emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür etti.

Konuşmanın ardından okuma – yazma, kalorifer ateşçisi, çinicilik ve kuaförlük kurslarına katılarak başarı belgesi almaya hak kazanan kursiyerlere sertifikaları Vali Yardımcısı Sayın Kubilay ANT, İl Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Eren KOÇAŞ ve Protokol Üyeleri tarafından verildi. Sertifika töreninin akabinde Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan kurslarda kursiyerlerin el emeği göz nuru çalışmalarından oluşan sergi gezildi.

2012-2013 Eğitim Öğretim Yılında Aksaray Merkez Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüzce seviye tespit sınavları da dâhil olmak üzere 52 adet Okuma Yazma I ve II. kademe kursları açılmış; kurslara toplam 362 kursiyer katılmış ve 261 kursiyer kurs sonunda belge almaya hak kazanmıştır. Ayrıca, 180 adet Mesleki ve Teknik Kurslar ile 155 adet Genel Kurslar açılmış; kurslara toplam 7950 kursiyer katılmış ve kursları başarı ile tamamlayan 5830 kursiyer belge almaya hak kazanmışlardır.

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

3 Yorum

  1. Kutlanacak ne çok gün var dünyada yahu..

  2. Okuma ve Yazmanın önemi bir gün değil hergün. Okumak okumak okumak… Cahilliğin önünü keser…

  3. Kutlanacak günlerin sayısı arttıkça, insanlar işi daha da yayıyor.Günün önemini anlamını ön planda tutanlar azaldı bu devirde

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir