Ana Sayfa Haberler 70 Araçlık Otopark yapılıyor

70 Araçlık Otopark yapılıyor

otopark aksarayBelediye başkanı Nevzat Palta yaptığı açıklamada, Somuncu baba Külliye ve Kültür merkezine ek olarak 70 araçlık otopark yapım çalışmalarının başladığını söyledi.
“Otopark, 10-15 gün içerisinde bitecek” diyen Belediye Başkanı Nevzat Palta, şöyle konuştu:
” Somuncu baba külliye kültür merkezi ve camimizle ilgili normal ihale sürecinde olması gerekenlerin aşağı yukarı tamamı bitti. Bunun içerisinde ervah kabristanlığı çevre düzenleme projemiz vardı ayrı bir ihaleydi oda bitti. Fakat geçici kabul süresinde gördüğümüz eksikleri müteahhit firmaya bildirdik. Şu anda onları yapıyorlar ama küçük küçük işler. Tabi bütün bunların dışında daha sonradan gündeme getirdiğimiz külliyemizin hemen yan tarafında araç otoparkı. Tabii ki burası daha önce belirli bir otopark yaptık mezarlıklar müdürlüğümüzün yanında. Fakat gördük ki burada çok daha fazla araç parkı için yere ihtiyaç var. Ciddi anlamda özellikle mübarek gecelerde hakikaten yüzlerce araca otopark için yer ihtiyacı var. Daha sonra bunu tekrar projelendirdik. Şu anda 70in üzerinde ekstra bir araç alacak. Bu bölgeyi ayırdık. Tabi daha sonra ekstra bir ihale oldu. İnşallah burayı da tahminim 10-15 gün içerisinde arkadaşlarımız bitirecekler. Gece gündüz çalışıp bitirecekler. İnşallah bu bölgeye Aksaray’ımıza dışarıdan gelen insanlarımıza güzel bir hizmet vereceği kanaatindeyiz. Sadece otopark değil etrafında yeşil alanlar, rekreasyon alanları da yapacağız. Çünkü otoparka insanlarımız gerekirse araçlarını koyacak ama ihtiyaç duyduğu zamanda kenar yerlerde de yeşil alanlarda oturma imkânı bulacak. Hayırlı olsun diyorum ben. İnşallah ekim ayının ortalarına doğru külliyemizin çok güzel bir açılışını gerçekleştirmiş olacağız. Hayırlı uğurlu olsun.”

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

6 Yorum

  1. otopark ihtiyacı olacak kadar kalabalık demekki.

  2. güzel bir uygulama
    inş. belediye işletir de diğer kişiler rant sağlamazlar

  3. Kışın hadi gene neyse ama yazın gerçekten baya sıkıntı yaşıyordu insanlar İyi oldu gerçekten

  4. herkese hayırlı olsun

  5. hayırlı olsun. şehrin gelişmesi sevindirici bir haber. bu ve bunun gibi yeniliklere ihtiyaç var.

  6. güzel bir çalışma araç kullanımın yoğun olduğu bir yerde park büyük bir sorun

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir