Ana Sayfa Haberler 7 Tesis Açılış yapıldı

7 Tesis Açılış yapıldı

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Aksaray’da Uluırmak Deresi Taşkın Koruma Tesisi, Koçpınar ve Elmacık Köyü Taşkın Koruma Tesisi, Sağırkaraca Göleti ve Sulaması Tesisi, Ağaçören Kütüklü Göleti ve Sulaması Tesisi, Altınkaya Kasabası Taşkın Koruma Tesisi, Acıpınar Kasabası Taşkın Koruma Tesisi ve Sarıyahşi İlçesi Taşkın Koruma Tesisi olmak üzere toplam 26 milyon TL’lik yatırımın açılış ve temel atma törenine katıldı
Bakan Veysel Eroğlu’nu Aksaray’da Vali Selami Altınok, Aksaray Milletvekilleri Ruhi Açıkgöz, İlknur İnceöz, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Mehmet Aytekin, Belediye Başkanı Nevzat Palta, Ak Parti İl Başkanı M.Fatih Yıldırıcı Ak Parti İl ve ilçe Teşkilatı İlçe ve Belde Belediye Başkanları Sivil Toplum Örgütü Liderleri, Protokol mensuplarının yanı sıra çok sayıda vatandaş karşıladı.
Aksaray Valiliğini ziyaret eden Bakan Eroğlu, Aksaray’ı çok beğendiğini ve sevdiğini belirterek, “Valimizde çok çalışkan bir valimiz. Bugün inşallah 5 yeni tesisimizin temelini atacağız, 2 yeni tamamlanmış tesisimizin de açılışını yapacağız. Bu açılışı yapılan 2 tesis ve diğer temeli atılacak olan 5 ayrı tesisimizin toplam yatırım miktarı 26 milyon TL’dir. Yani Aksaray’ımıza 26 milyon TL’lik 7 ayrı tesis kazandıracağız. Ayrıca Aksaray yıldızı çok parlak bir şehir. Aksaray çok hızlı gelişiyor. Ben her gelişimde Aksaray’daki muhteşem dönüşümü görüyorum.

Merkezi hükümet, mahalli idaremiz, özel idaremiz hep birlikte büyük bir çaba ve çalışma içerisindeler. Bu yüzden de ben hepsini tebrik ediyorum. 8 Kasım tarihinde geldiğimizde 15 müjde vermiştik. Bugünde 5 ayrı müjde veriyorum ve toplam son 10 ay içinde 20 müjdemiz oluyor. Bu müjdelerimizin toplam maliyeti ise 361,5 milyon TL değerinde. Bu gerçekten ciddi bir yatırım. Aksaray’da 10 yıl öncesine kadar hiçbir yatırım yoktu. Ancak 1-2 milyon TL’lik yatırımlar vardı. Biz bu süreç içerisinde aradaki eksiklikleri tamamladık. Özellikle son yıllarda yatırımlar çok hızlandı. Şu anda Allah nasip ederse 2013-2014 yıllarını Aksaray’da Orman ve Su İşleri Bakanlığı açısından hamle yılı ilan ediyoruz” dedi.
Ziyaretin ardından Hükümet Meydanı’nda toplu açılış ve temel atma töreni gerçekleştirildi. Törende konuşan Bakan Eroğlu, hükümetin başarılı çalışmaları ve devasa yatırımlarının yanı sıra Suriye ve Mısır’da yaşanan olaylara değindi.
Mısır’da darbe olduğunu ve dünyanın sesi çıkmadığını belirten Bakan Eroğlu, “Suriye’de olanları görüyoruz. Batılılar artık bütün değerlerini adeta yutmuşlar gibi böyle bir suskunluk içinde. Suriye’de daha dün gece bin 300 tane yavru kimyasal silahla tamamen öldürüldü ve dünyanın hala tepkisi yok. Ama biz Türkiye Cumhuriyeti hükümeti olarak dik duruşumuzu muhafaza ediyoruz. Doğru ne ise onu söylüyoruz. Yani mazlumun yanında yer alıyoruz. Zalimin yanında bu millet yer alamaz. Milletin Allah’a şükür büyük bir feraseti var. Tarihte gelen gerçekten büyük bir, candan bir yaklaşımı güzel bir yaklaşımı var. Bu yüzden biz dik duruşumuzu devam ettireceğiz, devam ettiriyoruz. Doğru söylemeye devam edeceğiz. İnşallah bu zalimlerinde sonu olur, mazlumlarda bir an önce Suriye’de, Mısır’da olduğu gibi sıkıntıdan kurtulur diye dua ediyoruz” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından Bakan Veysel Eroğlu, Vali Selami Altınok, Aksaray Milletvekilleri Ruhi Açıkgöz, İlknur İnceöz, Belediye Başkanı Nevzat Palta, Ak Parti İl Başkanı M.Fatih Yıldırıcı, Uluırmak Deresi Taşkın Koruma Tesisi, Koçpınar ve Elmacık Köyü Taşkın Koruma Tesisi, Sağırkaraca Göleti ve Sulaması Tesisi, Ağaçören Kütüklü Göleti ve Sulaması Tesisi, Altınkaya Kasabası Taşkın Koruma Tesisi, Acıpınar Kasabası Taşkın Koruma Tesisi ve Sarıyahşi İlçesi Taşkın Koruma Tesisinin açılış ve temel atma töreninde butona birlikte basarak 26 milyon TL’lik yatırımı Aksaray’a kazandırmış oldular

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

7 Yorum

  1. Yatırımların olması sevindirici haber. Artık bu yatırımların meyvesi alınmalı. Bol bol üreten ve ürettiğini satan bir şehir olmalıyız.

  2. 2023 e kaldı 10 sene bakalım gorursek 🙂

  3. Umarım güzel ilimizde tesisler daha da açılır, daha da gelişiriz. Aksaray küçük bir yer değil, daha çok tesis açılacak.

  4. Hayırlı olsun devamı da gelir inşallah. Bu tür tesisler şehrin gelişmesinde başrol oynar

  5. umarım şehrimize hayırlı olur, çok güzel projeler..

  6. hayırlı ugurlu nice güzel yıllarda güzel bir şekilde kullanılır inşallah güzel işler

  7. tesisler hayırlı olsun inşallah

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir