Ana Sayfa Haberler 500 fidan çıkan yangında kül oldu

500 fidan çıkan yangında kül oldu

Kireçlik Mevkinde atılan bir sigara sonucu yangın çıktı
İtfaiye ve orman müdürlüğüne bağlı 35 kişilik ekip yaklaşık 2,5 saat süren bir uğraş sonucu yangını söndürmeyi başardı ve daha fazla yayılmasını önledi.
Yetkililer, 7 hektar alanda 500 adet fidanın yandığını bildirdiler

Aksaray’da kireçlik mevki olarak adlandırılan bölgede atılan bir sigara izmariti 7 hektarlık alanda 500 adet fidanın yanmasına neden oldu.
Edinilen bilgiye göre Kireçlik mevkinde saat 16.45 sıralarında Orman İşletme Müdürlüğüne ait alanda yangın çıktı. Yangın ihbarını alan Aksaray belediyesi itfaiye ekipleri ile Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı ekipler, tüm araç gereç ve ekipmanlarla yangına müdahale ettiler. Rüzgarında etkisi ile yayılan alevler kısa sürede etrafa yayıldı.
İtfaiye ve orman müdürlüğüne bağlı 35 kişilik ekip yaklaşık 2,5 saat süren bir uğraş sonucu yangını söndürmeyi başardı ve daha fazla yayılmasını önledi.
Orman İşletme Müdürlüğü yetkilileri yaptıkları açıklamada yangının sigara izmaritinden çıkmış olabileceğini belirterek 7 hektar alanda 500 adet fidanın yandığını ancak Aksaray belediyesine ait itfaiye ekiplerinin yardımı ile yangını çok daha fazla büyümeden söndürdüklerini kaydettiler.

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

5 Yorum

  1. Yanan fidanlarımızla birlikte ciğerlerimizde yanıyor.Eskiden en meşhur şeyi kavak olan bir yerin bu duruma düşmemesi gerekirdi.Derhal ağaçlandırma çalışmaları yapılmalı.

  2. insanlar günlerce uğraşsınlar çocuğu gibi baksinlar sonra kendini bilmez birisi gelsin herkesin yüreğini acıtsın olmaz kabul edilemez bir duygu! Bilinçli şekilde yaptılarsa Allah cezalarını versin!

  3. Lanet olsun sizin içeceğiniz sigaraya da yapacağınız işe de.. İnsanlarımız bilgisizliğinden dolayı ağaçları bu kadar önemsemiyor. Halbuki ne işlere yaradığını, faydalarının ne olduğunu bilseler bırak yakmayı kendileri de ağaç dikerler.

  4. Çevremizde bu tarz doğal güzellikler git gide azalıyor. Bunların başlıca nedenleri biz insanlar. Böylesine güzel bir serveti ortadan kaldırmayı yine başarmışız. Aferin bizlere.

  5. Çok sinir oluyorum boyle duyarsızlıga.. agaclar bizim yasam kaynagımız

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir