Ana Sayfa Haberler Besa Ekmek Fabrikası Aksaray

Besa Ekmek Fabrikası Aksaray

Besa ekmek fabrikası telefon numarası : 0382 212 0985

5 MİLYON LİRA YATIRIMLA AKSARAY’IN EN BÜYÜK EKMEK ÜRETİM TESİSLERİNİ KURDULAR

Aksaray’da 6 ekmek üreticisi kurdukları tek bir şirketle güçlerini birleştirdi. Hazırladıkları proje ile KOSGEB’e müracaatta bulunan yatırımcılar KOSGEB’in ‘İşbirliği, Güç Birliği’ destek programı kapsamında 750 bin TL desteği ile 5 Milyon liralık yatırım yaparak Aksaray’ın en büyük ve ilk otomatik sistemlerle çalışan ekmek üretim tesislerini kurdular. Vali Şeref Ataklı ile birlikte fabrikada inceleme yapan Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, KOSGEB desteği ile güç birliği yapan işletmecilerin kurdukları fabrika ile örnek teşkil ettiğini belirtti.

Organize Sanayi Bölgesinde üretime başlayan BESA Unlu Mamulleri fabrikasını Vali Şeref Ataklı, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Koçaş, OSB Bölge Müdürü İsmet Çağlar, KOSGEB Aksaray Hizmet Merkezi Müdürü Hakan Koçak ve Aksaray Fırıncılar Odası Başkanı Halis Altınsoy ile birlikte Besa Unlu Mamullerinin Aksaray Organize Sanayi Bölgesindeki üretim tesislerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Son Teknolojik sistemle tesisi inceleyen Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, tesisin kurulmasında emeği geçen işletmecilere teşekkür etti ve Aksaray’a bu tür yatırımların örnek teşkil ettiğini açıkladı.

Başkan Yazgı, günlük 40 bin ekmeği üretildiği tesiste yaptığı inceleme sonrasında “KOSGEB’in yatırımcılarımıza sunduğu çok yönlü desteklemeler var.  Şehrimizde ki 6 imalatçının birleşip böyle bir tesisi Aksaray’a kazandırlar. Bu tesis güç birliğinin en açık örneğidir. Bu tesisin kurulmasında emeği olan Bekir Arısoy, Hüseyin Evlen, Fatih Yumurt, Yüksel Karakuş, Sinan Sağtaş ve Sadık Kılıç beylere teşekkür ederim. Bütün makina ve donanımlar son teknolojik ve otomatik. Böyle fabrikalara sahip olmamız şehrimiz için birer gurur kaynağıdır”

6 ekmek üreticisinin birlikte kurduğu BESA Unlu Mamullerinin Aksaray Organize Sanayi Bölgesinde 3 bin metrekaresi kapalı toplam 10 bin 600 metrekare alanda kurulduğu bildirildi.

Şirket yetkilileri toplamda 60 kişinin istihdam edildiği, günlük 100.000 ekmek üretim kapasitesine sahip tesislerin 2015 yılı için ilave yatırımla poşette uzun ömürlü ekmek üretimine geçeceğini, bu kapsamda Niğde, Nevşehir ve Kırşehir illerine ekmek dağıtımı için anlaşmaların yapıldığı bilgisini verdiler.

 

 

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir