Ana Sayfa Haberler 45 Okula 60bin TL Yardım Yapılacak

45 Okula 60bin TL Yardım Yapılacak

 

            yardım (5)Aksaray Belediyesi, her yıl olduğu ilk ve orta dereceli okullarda eğitim gören ihtiyaç sahibi öğrencilere ayakkabı ve kırtasiye yardımı yapıyor. Belediye tarafından 45 okula 60 Bin liralık yardım yapılacağı bildirildi.

2013-2014 Eğitim Öğretim yılının başlamasıyla birlikte Aksaray Belediyesi ilk olarak Mehmet Akif Ersoy İlk ve Ortaokuluna yardımda bulundu.

Okulda düzenlenen yardım dağıtımına Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta Okul Müdürü Tülin İpek ve öğrenciler katıldı. Başkan Nevzat Palta, burada tespit edilen öğrencilere ayakkabı ve kırtasiye malzemesi dağıttı.
İhtiyaç sahibi öğrencilere Kız-Erkek 30 çift ayakkabı, 10 adet resim defteri, 10 adet silgi, 9- adet A5 defter, 10 adet A4 defter, 10 adet A5 GY defteri, 10 adet kuru boya, 10 adet kurşun kalem, 10 adet kırmızı kalem, 10 adet cetvel takımı, 10 adet pastel boya, 10 adet sulu boya dağıtıldı.
Başkan Nevzat Palta, 9,5 yıllık görev süresinde olduğu gibi bu yıl da okullardaki ihtiyaç sahibi öğrencilere yardım eli uzattıklarını belirterek şunları söyledi  ” Aksaray belediyesi olarak her yıl olduğu gibi bu yılda ilköğretim veya okullarımızın açıldığı ilk hafta olmak üzere okullarımızda ihtiyacı olan işte önlüktür kırtasiyedir çantadır ayakkabıdır buna benzer ihtiyaçları belirleniyor. Biz ona göre bu yardımlarımızı yapıyoruz. Tabii ki bunlar tamamen objektif olarak okullarımıza yazı yazıyoruz. Diyoruz ki biz şu kadar bir yardım yapacağız onun içerisinde ne ihtiyaç varsa işte boyasından ayakkabısına kadar önlüğünden çantasına kadar ama bu ihtiyaçları sonuçta okul müdürlerimiz belirliyor. Yaklaşık 45 civarında okulumuza bu şekilde yardım inşallah yapmış olacağız. Toplamda yine yaklaşık olarak söylüyorum. 60.000 TL’lik bir yardımımız olacak. Bunların içerisinde işte ayakkabıdır kırtasiyedir buna benzer diğer yardımlarımızdır.

Bu çerçeve içerisinde de bu gün Mehmet Akif Ersoy ilk ve ortaokuluna yine belirlediğimiz çerçeve içerisinde yardımlarımızı yapacağız. Şöyle bakıyorum isteklerin içerisinde dağıtacağımız yardımların içerisinde çanta var ayakkabı var kız ve erkek ayakkabı var 30 civarında defter kalem silgi buna benzer ihtiyaçları gidermiş olacağız. Bugün sembolik olarak 4 tane çocuğumuza yavrumuza burada yaptık. Diğerlerini arkadaşlarımız dağıtmış olacaklar. Tabii ki biz hayırlı uğurlu olsun diyoruz. Bir nebze olsun belki katkımız olursa bu bizim için bir gurur kaynağı olarak değerlendiriyorum. Tabii ki yine bu çerçeve içerisinde Mehmet Akif Ersoy ilk ve ortaokuluna okullar hayat olsun çerçevesi içerisinde de güzel bir çevre düzenlemesi yaptık. Şu anda aşağı yukarı bitmiş. Ufak tefek rötuşları kalmış. O açıdan biraz daha farklı değerlendirmede oldu. Sağ olsun başta müdürümüz olmak üzere burada ki arkadaşlarımızın gayretleriyle biz böyle bir hizmeti sunmuş olduk. Hayırlı uğurlu olsun diyorum. Güle güle kullanın diyorum.”

Okul Müdürü Tülin İpek ise açıklamasında şunları söyledi “  Ben bu okula geleli bir yıl iki ay kadar oldu. Geçen senede sayın başkanımızın önderliğinde aynı yardımlar okulumuza iştirak etmişti. Çocuklarımız gerçekten hem çok mutlu oluyor. İhtiyaç sahibi öğrencilerimizin de fazlalıkla olmasından dolayı ihtiyaçları karşılanmış oluyor. Tabii ki teşekkür etmekten başka bir şey diyemiyorum.

Mahalle sakinleri okul öğrencilerimiz hakikaten başkanımızı yakından tanıyorlar. Çünkü okullara gerçekten ilgisi alakası çok fazla. Yaklaşık bir buçuk yıldır burada çalışıyorum. Mahalle sakinleri de aynı şeyleri dile getiriyor. Başkanımızın biraz önce bahsettiği okullar hayat olsun projesi kapsamında bizim okul bahçemiz gerçekten çok bakımsızdı. Bu konuda hem mahalle sakinleri başkanımıza çok müteşekkir borçlu. Öğrencilerimiz çok mutlu. Bizler çok mutluyuz. Eğitime verdiği önemden ilgisinden ve alakasından dolayı kendisine çok çok teşekkür ediyorum. Tüm velilerim adına öğrencilerim adına öğretmen arkadaşlarım adına başkanım çok teşekkür ediyoruz. Çok sağ olsun”.

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

7 Yorum

 1. gerçekten bu trarz bir yardım yapılması beni duygulandırdı.
  herkese ihtiyacı olan şeylerin verilmesi gerçekten çok güzel
  tebrikler başkan

 2. çok çok iyi.. miktar ufak büyük farketmez, önemli olan okulların eksiklikleri giderilicek.. bravo..

 3. Miktarın ufağı veya büyüğü olmaz yardım, yardımdır.

 4. yararlı olur umarım.

 5. 45 okul 60 bin tl, çok az bir para. Kesinlikle daha fazla yatırım gerek.

 6. yetmez ama evet… hayırsever vatandaşlarımızı harekete geçirmeli bu gibi şeyler.

 7. okulların eğitim seviyesinin artması cocuklarımızada yardımcı olucaktır tebrikler başkanım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir