Ana Sayfa Siyaset 300 Milyon dolarlık yatırımı değerlendirdiler

300 Milyon dolarlık yatırımı değerlendirdiler

lastik fabrikasi  aksaray (1)

[TOC]

“EKİP RUHU İLE BU İŞİ BAŞARDIK”

Aksaray Milletvekilleri Ali Rıza Alaboyun, İlknur İnceöz, Belediye Başkanı Nevzat Palta, Eski Milletvekili Ahmet Yaşar, Ticaret ve Sanayi Odaı Başkanı Ahmet Koçaş, Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, AK Parti Aksaray İl Başkanı Fatih Yıldırıcı, Merkez İlçe Başkanı Haluk Şahin Yazgı ile birlikte Aksaray Ziraat Odasında bir araya geldiler.

Şehrin idarecileri Aksaray’a yapılan yatırımlarla ilgili yaptıkları açıklamalarda şu görüşlere yer verdiler.

AKSARAY TARİHİ BİR GÜNÜ YAŞADI

Milletvekili Ali Rıza Alaboyun “Aksaray tarihi bir gününü yaşadı. En önemli olaylardan biri brisa Aksaray’da yatırım kararı aldı. Bu konuda çok büyük hassasiyeti gösteren sayın valime belediye başkanıma ve ticaret odası başkanıma ve yönetimdeki herkese teşekkür ediyorum. Onların ortak kararı hassasiyeti olmasaydı bu işi başaramazdık. bu konuda çok fedakarlık yapıldı çünkü çok büyük bir yatırım, 300 milyon dolarlık bir yatırım çünkü. Aksaray’a gelen her türlü yatırım Aksaraylının cebine girecek 5 kuruş 10 kuruş 5 lira 10 lira 100 lira 1000 lira onların ekmeğinin üzerine sürecek bir yağ demektir tuz demektir biber demektir. Yeni bir iş sahasıdır. Ahmet başkan çok güzel söyledi. Sütaş bize nasıl hayvancılığı öğrettiyse bristonda bize mercedes gibi bize üretim kültürünü öğretecek. İnsanlarımız içerisinde kalite ve kalifiye eleman artacak. Bu Aksaray için bir kazanç Kalifiye elmanın artması demek, eğitimin kültürün artması davranış kültürünün gelişmesi karşılıklı saygını artması refahın gelmesi demek. Bu fabrika sayesinde yan sanayide gelişecektir. Bundan sonra yapacağımız iş bu şirketleri sahiplenmek. Bu şirketler artık halkın şirketleri. Bu şirketler milyonlarca hissedarı olan kişilerin şirketleri olduğu için. Bizde bu şirketlerin hissedarı olarak düşünmemiz lazım. Bu şirketleri sahiplenelim. Onların bu sahiplenildiği duygusunu almaları Aksaray’a çok şeyler verir.

Bir diğer konu, Yazıcıoğlu ailesinin yaptığı yatırımlar. Bu çerçevede onlar bir kompleks yaptılar Aksaray’da. Onlara da çok teşekkür ediyoruz, nezaket gösterip aile fertlerinin hepsi buraya geldiler. Açılışa katıldılar. Bu arada colinsin sahibi Nurettin abi bize iki okul sözü verdi. Buda Aksaray’ımıza yeni bir müjde olsun. Organize sanayideki vermiş olduğumuz arazinin arkasında kot kumaşı imal etmek üzere yeni bir fabrika kuracaklar. Aksaray bir dinamizm kazandı tekerler dönüyor hızlanarak dönüyor. Gelen firmaları öğrencileri sahiplenmeliyiz. Öğrenciyi sahiplenirsek üniversite gelişir, firmaları sahiplenirsek yeni firmalar gelir. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun.

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

4 Yorum

  1. Az,buz para değil. Umarım hayırlı olur.

  2. bakalim neler yapilicak yine buhar olup ucmasinda o paralar

  3. Hayırlı olsun. Paranın karsılıgını alırız umarım.

  4. Gerçekten büyük bir para, hayırlısı olur inşallah.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir