Ana Sayfa Haberler 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı Başladı

2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı Başladı

Milli Eğitim Müdürümüz Lütfiye DENERİ tarafından Atatürk büstüne çelenk sunulmasıyla başlayan İlköğretim Haftası etkinlikleri Emlak Kredi İlkokulu’nda devam etti. Emlak Kredi İlkokulu bahçesinde yapılan kutlama törenine Aksaray Vali Vekili, Garnizon ve İl Jandarma Komutan Vekili, Aksaray Belediye Başkan Vekili, Milli Eğitim Müdürümüz Lütfiye DENERİ, Protokol Üyeleri, okul müdürleri, öğrencilerimiz ve velilerimiz katıldı.

İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan İlköğretim Haftası kutlama etkinliği öğrencilerimizin sunmuş olduğu halk oyunları gösterisiyle devam etti. Daha sonra 8.sınıf öğrencilerimizden oluşan bir grup, ana sınıfı ve birinci sınıf öğrencilerimize “Okula Hoş Geldiniz” çiçeği verdi.

Törenin açılış konuşmasında küçücük yüreklerinde kocaman umutlarla yarınlarımızı şekillendirecek bir neslin daha eğitim yolculuğuna bu gün başladığını belirten İl Millî Eğitim Müdürümüz Lütfiye DENERİ, “Yeni bir eğitim öğretim yılına başlarken birinci sınıfa gidecek öğrencilerimizin heyecanını, velilerimizin telaşını, onların mimarı öğretmenlerimizin onur ve haklı gururlarını paylaşıyorum” dedi.

Aksaray İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, eğitimden yoksun bir çocuk dahi kalmaması için var güçleriyle çalıştıklarını ifade eden Milli Eğitim Müdürümüz DENERİ, eğitime yapılan yatırımın boşa gitmeyeceğini vurguladı. Konuşmasında öğretmen, öğrenci ve velilere ayrı ayrı seslenen DENERİ, yeni eğitim öğretim yılının ülkemize, milletimize, eğitim çalışanlarına, öğrencilerimize ve velilerimize hayırlı, uğurlu olması temennisinde bulundu.

Programın sonunda, Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü organizesinde Aksaray’da bulunan okullarımıza kırtasiye yardımında bulunuldu.

 

 

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

6 Yorum

  1. Tüm öğrenci kardeşlerimize başarılar diler.

  2. tüm eğitim ve öğretim görevlililerine başarılar diliyorum.

  3. Herkese hayırlı olsun

  4. Tm öğrencilere başarılar diliyorum

  5. Hayırlı ve başarılı yıllar

  6. cem yılmaz’ın sevdiğim bir repliği var: eğitim şart. hayırlısı olsun tüm öğrenci kardeşlerimize başarılar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir