Ana Sayfa Etkinlikler 19 Eylül Gaziler Günü Kutlaması Yapıldı

19 Eylül Gaziler Günü Kutlaması Yapıldı

gazitöreni (3)Gaziler günü tüm yurtta olduğu gibi Aksaray’da da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Aksaray belediye başkanı Nevzat Palta . Gaziler günü dolayısıyla yaptığı açıklamada gazilerin lafla, sözle değil yürekten kutlanması ve desteklenmesi gerektiğine dikkat çekerek şunları söyledi” Öncelikle vatanı, bayrağı, dini, namusu, milli ve manevi değerleri uğruna bu ülke için mücadele eden ve canlarını ortaya koyan tüm gazilerimizi yürekten kutluyorum.

Gazilerimizi lafla sözle değil, her zaman yürekten kutlamak gerek. Çünkü bu insanlar olmasıydı bizim bu topraklarda rahatça yaşamamız, dolaşmamız mümkün olmazdı.

Türkiye’miz içinde ve çevresinde yaşanan terör olaylarıyla büyük bir mücadele içerisindedir. Ama şunu bilmelidirler ki bu insanlar; yeri geldiği zaman vatan millet uğruna canını vermek için her türlü fedakârlığı yapmaya hazırdır. Onun için hiç kimse Türkiye’yi bölmek parçalamak gibi duygulara kapılmasın. İşte gazilerimiz, şehitlerimiz. İşte şehit ve gazi olmaya hazır 76 milyon insan.

Ben bu anlamlı günde tüm gazilerimizin gününü bir kez daha kutluyorum. Vatan uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi Rahmetle, gazilerimizi de minnetle anıyorum”

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

bir yorum

  1. 24 gün önceden yazıyorum. Ancak sitede dolaşırken buldum bu yazıyıda. Yine boş geçilmemiş teşekkürler Aksaray.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir