Ana Sayfa Haberler 1500 kişi Kılıçaslan parkında İftar açıyor

1500 kişi Kılıçaslan parkında İftar açıyor

Aksaray’da her gün yaklaşık 1500 kişi Kılıçaslan parkında İftar açıyor.
Vatandaşlar aileleriyle birlikte piknik tarzı sofralar hazırlayıp, nezih bir ortamda iftar ve sahur yapıyorlar

Aksaray’da Ramazan ayı bir başka güzel oluyor. Aksaraylı vatandaşlar, her yıl olduğu gibi bu yılda Ramazan ayında Kılıçaslan parkını hınca hınç dolduruyorlar. İftara saatler kala aileleriyle birlikte Kılıçaslan parkına gelen vatandaşlar mangal yapıp, sofralar hazırlayarak iftar topunu bekliyorlar. Vatandaşlar. Topun patlamasıyla serin ve nezih bir ortamda iftar yapmanın keyfini yaşıyorlar.
Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta Kılıçaslan parkında iftar yapan vatandaşları ziyaret ederek onlarla hasbıhal etti.
Parkta iftar yapan vatandaşlar, böylesine güzel bir mekânı Aksaray’a kazandıran Belediye Başkanı Nevzat Palta’ya teşekkür ettiler.

KILIÇASLAN PARKINDA İFTAR YAPAN VATANDAŞLAR NE DEDİLER?

“Öncelikle böyle güzel bir parkı Aksaray’ımıza kazandırdığı için Belediye Başkanımıza çok çok teşekkür ediyoruz. Ramazan olmasına rağmen herkes buraya geliyor. İftar yapıyor. Başkanımızdan Allah razı olsun.”

“Kılıçaslan parkı her yönüyle çok güzel oldu. Başkanımıza bu konuda çok teşekkür ediyoruz. Bütün herkesin paylaştığı ortak bir alan oldu. Temiz ve huzurlu bir alanda eşiyle, dostuyla, paylaşacağı, yiyip içeceği, eğleneceği dört dörtlük bir yer yapmış çok teşekkür ediyoruz. Ramazan ayındayız. İftarımızı bu güzel mekânda huzur içinde yapıyoruz. Bu maneviyatı burada yaşıyoruz.”

“Güzel bir Ramazan akşamında Kılıçaslan parkında iftar yapmak çok güzel oluyor. Ailemizle birlikte iftar yapmaya geldik. Çok nezih ve güzel bir ortam var. İnsanlarda çok büyük ilgi gösteriyorlar”.

“Bizler arkadaşlarla serin bir ortam aradık ve Kılıçaslan parkına geldik. Belediyemizden Allah razı olsun. Çok güzel bir piknik alanı yapmış Serin ve çok güzel bir ortamda iftar yapıyoruz.”

“Kılıçaslan parkı yıllar önce hoş bir yer değildi. Ancak şimdi gerçekten çok mükemmel olmuş. Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz bizlere böyle güzel bir mekân ve imkân sağladığı için”.

“Bizler Kılıçaslan parkının önceki halini de biliyoruz. Şimdi ki halini de Şimdi o kadar güzel olmuş ki emeği geçenlere ve özellikle belediye başkanımıza çok teşekkür ediyoruz”.

“Kılıçaslan parkı iyi ki var. İftar yapmaya buraya geldik. Kılıçaslan parkı şimdi çok güzel olmuş. Sabaha kadar otursak usanmayız. Ramazan süresince de sürekli gelmeyi düşünüyoruz”.

“Kılıçaslan parkının yapımında emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Aksaray’ın böyle yerlere ihtiyacı vardı. Şimdi yalancı cennet gibi olmuş. Çok güzel bir yer. Fırsat buldukça gelmeye çalışacağız”

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

3 Yorum

  1. Kılıçaslan parkını varoşlarından kurtararak alkol, ot vb. pisliklerden arındırıp böyle hayırlı işlere açılması çok güzel olmuş.

  2. Böyle güzel düşünce fikirleri hayata geçirmek zordur, fakat Aksaray’da bunun aşıldığını görüyoruz. Bu tarz çalışma ve projelerin Aksaray’ın kalkınmasını ve kültürünün artmasını sağlar. Başarılar.

  3. Özellikle bu senelerde ramazan ayının yaz mevsimine denk gelmesi bu gibi ihtiyaçların daha fazla artmasına neden olmuştur. Herhalde şehir yöneticileri bu eksiği görmüş olacak ki özellikle 1500 kişi gibi yüksek kapasiteli bir parkı hayata geçirmiş. Kendilerini kutluyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir