Ana Sayfa Haberler 150 kişilik umre kafilesi yolcu edildi.

150 kişilik umre kafilesi yolcu edildi.

“AKSARAYIMIZ, ÜLKEMİZ VE DÜNYA MÜSLÜMANLARI İÇİN DUA EDİN”

Aksaraylı vatandaşların kutsal topraklara yolculuğu bu yılda devam ediyor. 150 kişilik umre kafilesi, Müftülük önünde düzenlenen uğurlama töreni ile kutsal topraklara yolcu edildi.
Sabah saat 09.00 da Müftülük binası önünde düzenlenen uğurlama törenine Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, İl Müftüsü Bekir Gülce, umreci vatandaşlar ve yakınları katıldı.
Umreci vatandaşların uğurlanması sırasında bir konuşma yapan Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta mukaddes topraklara giden vatandaşların Türk milletinden, İslam âleminden ve dünyada ki tüm insanlık adına dualarını esirgememelerini isteyerek şunları söyledi.
“Güzel bir Ramazan sabahı Umreye gidecek hemşerilerimizi dualarla, sevgiyle ve muhabbetle yolcu edeceğiz. Tabi burada bu kardeşlerimiz umreye gidecekleri için seviniyorlar ama üzülenlerde var. İnşallah onlarla ilgili de bir kapı açılır. Umreye gitmek isteyenlerle ilgili Sudi Hükümetinin bir yaptırımları var İnşallah onlar yavaş yavaş gevşetilir. Gitmek isteyen kardeşlerimizde o mübarek topraklara inşallah giderler. Allahın resulünü ziyaret etmek Kabe-i Muazzama’yı inşallah ziyaret etmek o kardeşlerimize de nasip olur. Daha önce de terminalden hem hacı hem de umreci kardeşlerimizi yolcu ettik Sabahın erken saatlerinde olmasına rağmen gidelim bu kardeşlerimizi, büyüklerimizi yolcu edelim onların dualarını alalım diye bugün burada sizlerle birlikte olmayı özellikle istedim.
Ben öncelikle kutsal topraklara gidecek kardeşlerimize hayırlı yolculuklar temenni ediyorum. İnşallah kazasız belasız bir şekilde o güzel topraklara o mübarek topraklara ulaşmanızı diliyorum.
Ramazanın bereketi ile beraber orada da gerçekten yapılması gereken ibadetleri doya doya yapmanız o güzel topraklarda hemhal olmanız ve inşallah yine umreniz kabul olmuş bir şekilde Aksaray’ımıza, Türkiye’mize bu güzel topraklarımıza dönmenizi canı gönülden temenni ediyorum.
Duaların kabul olduğu yerler mekânlar ve zamanlar var. Onu Cenabı Allah bilir ama o güzel topraklarda Allahın resulünün ve Kâbe-i Muazzama’nın huzurunda hele birde zamanını yakaladınız mı inşallah ettiğiniz dualar kabul olur. Önce kendiniz için, yakınlarınız, çocuklarınız için bol bol dua edin. Bizlere de dua edin. Ülkemize tüm dünya Müslümanlarına dua edin. Hem kendi coğrafyamızda, hem de dünya coğrafyasında ciddi sıkıntılar var. İnşallah o dualarınızla huzurun, barışın, kardeşliğin sevginin hâkim olmasını temenni ediyorum. İnşallah o dualarınız kabul olur. Tekrar hepinize hayırlı yolculuklar diliyorum. Bizden selam götürün Allahın resulüne, mübarek topraklara İnşallah dönerken de selam getirin. Hepinize hayırlı yolculuklar diliyorum Hakkınızı helal edin diyorum”
Okunan Kur-an-ı Kerim ve İl Müftüsü Bekir Gülce tarafından yapılan duaların ardından umreye gidecek vatandaşlar yakınlarıyla helalleşerek kutsal topraklara uğurlandı.

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

bir yorum

  1. Alah yaptığınız ibadetleri kabul eder inş.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir