Ana Sayfa Haberler 14 gün içinde 9800 kişiye iftar yemeği verildi

14 gün içinde 9800 kişiye iftar yemeği verildi

BAŞKAN NEVZAT PALTA “BU MEKÂN RAMAZANIN MANEVİ ATMOSFERİNE VE KARDEŞLİK DUYGULARININ PAYLAŞILMASINA VESİLE OLUYOR”

Aksaray Belediyesi geçen yıl olduğu gibi bu yılda vatandaşlara yönelik düzenlediği iftar yemeklerini tarihi Zinciriye Medresesi’nde veriyor. Aksaray Belediyesinin öncülüğünde verilen iftar yemeğine hayırsever işadamları da büyük katkı sağlıyorlar.
İftara saatler kala Zinciriye Medresesi önünde uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar, yemeklerini alıp, tarihi medresede kendileri için hazırlanan masalara oturup, iftar topunun patlamasını bekliyor. Ezanın okunmasıyla birlikte oruçlarını açan vatandaşlar, iftar sonrası yine belediye tarafından yapılan çay ikramından da faydalanıyor. Tarihi mekânda iftar açan vatandaşlar kendilerine bu imkânı sağlayan Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta’ya ve emeği geçen hayırseverlere teşekkür etti.
Belediye Başkanı Nevzat Palta, Aksaray Belediyesi olarak geçmiş yıllarda Ramazan ayında belediye yanına iftar çadırı kurduklarını, ancak son üç yıldır değişiklik yapıp, çadır olayını kaldırarak belediyeye kazandırdıkları 650 yıllık tarihi Zinciriye Medresesinde her gün ortalama 700 vatandaşa iftar yemeği verdiklerini belirtti.
Başkan Nevzat Palta, “İftarını açanların arasında sadece Aksaraylı hemşerilerimiz değil, Somalili, İranlı, Iraklı ve Afganlı Müslüman kardeşlerimizde yer alıyor. İftar ortamımız gayet sağlıklı olup, her gün et yemeği çıkıyor. Günlük ortalama 700 kişinin yemek yediği bu mekânda Ramazanın manevi atmosferine ve kardeşlik mayasına katkısı olacağı kanaatindeyim.” dedi.
Belediye yetkililer, Ramazanın başladığı ilk günden beri her gün ortalama 700 kişiye iftar yemeği verildiğini ifade ederek 14 gün içinde 9800 kişiye ulaştıklarını kaydettiler.

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

3 Yorum

  1. “Sağ elin verdiğini sol el görmeyecek” sözü acaba ne için söylenmiş?

  2. öğrenciler ve yardıma muhtaç insanlar için çok yerinde bir uygulama olmuş. gelecek ramazan’da da devam eder umarım.

  3. Allah hayırlarınızı kabul eylesin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir