Ana Sayfa Haberler 130 Muhtaç aile ziyaret edildi

130 Muhtaç aile ziyaret edildi

VALİ SELAMİ ALTINOK’UN EŞİ GÜLHAN ALTINOK: “BİR OLUP TOPLUMUN TÜM KESİMLERİNE ULAŞMALIYIZ”

Vali Selami ALTINOK’un eşi Gülhan ALTINOK, beraberinde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Şahin MERCAN ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Şenol MUTLU ziyaretlere iştirak etmek isteyen hayırsever vatandaşlar, gönül elçileri üyeleri, izne gelen yurtdışındaki gurbetçi vatandaşlarla birlikte ihtiyaç sahibi 130 aileyi evlerinde ziyaret etti.

_Gülhan ALTINOK beraberindeki heyet ile birlikte, Aksaray Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü’ne yardım talebinde bulunan vatandaşlardan 130’nu evlerinde ziyaret ederek, ailelerin sorun ve ihtiyaçlarını yerinde görüp aile bireyleri ile görüşmeler yaptı.

__Ailelerin maddi imkânsızlıklar nedeniyle okutamadığı çocukların okutulması ve eğitim yardımları, hasta vatandaşların tedavilerinin yapılması, engelli vatandaşların medikal malzeme ihtiyaçlarının temin edilmesi, barınma yardımları ile ayni ve nakdi yardımlar yapılması gibi konularda girişimlerde bulunularak, hayırseverler, gönül elçileri ve vakıf imkânları ile vatandaşların ihtiyaçları giderildi.

Gülhan ALTINOK, Sosyal devlet olma gereğinin yerine getirilebilmesi için Devlet imkânlarının vatandaşlara sunulduğunu belirttiği açıklamasında, ‘Devletten yardım talebinde bulunan vatandaşlarımız gerek vakıf yetkililerince, gerekse onlar olmadan hayırsever vatandaşlarımız, gönül elçilerimizle birlikte ziyaret edilip sorunları dinleniyor ihtiyaçları tespit ediliyor. El birliği içinde amacına uygun bir şekilde çalışmalar yürütülüyor. Bazı ailelerimizin gerçekten ifade ettiğinden daha çok yardıma ihtiyacı olduğunu tespit ettik. Bu ailelerimizin durumları derhal ilgililere bildirildi. Maddi imkânsızlıklar nedeniyle okuyamayan çocukların okuyabilmesi için ilgililer bilgilendirildi. Sağlık kurumlarında tedavilerin yaptırılması çalışmalarını Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Ertuğrul ÖNKOÇ bizzat takip etti. Herkes huzurlu olmadıkça huzurlu olamayız, “kimse yok mu” demeden bizim etrafa bakıp el uzatmamız gerekiyor. Ramazan Ayı boyunca yaklaşık 130 aile ile birebir görüşerek ihtiyaçlarını gidermeye çalıştık. Toplumda her kes bir şeyler yapmak istiyor. Bir olup toplumun tüm kesimlerine ulaşmalıyız. Yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma ile sosyal bağlılık ve güven duygularını pekiştirmeliyiz’ dedi.

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

5 Yorum

  1. Her şeyin ötesinde o çocukların gözlerindeki mutluluğu görmek var ya,işte o bile yetiyor insana.

  2. Allah kimseyi kullarına muhtaç etmesin.

  3. Düşünmeden edemiyor insan neden normal zamanda değil de seçim yaklaşırken böyle bir şey oluyor.

  4. yine de keşke böyle ifşa edilmeselerdi demeden geçemiyor insan…

  5. gerçek yoksullara yardım etmek çok güzel bişi. Allah sevaplarınızı kabul eylesin inşallah.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir