Ana Sayfa Tüm İçerik 1.Ortaköy Yunus Emre Şenlikleri devam ediyor.

1.Ortaköy Yunus Emre Şenlikleri devam ediyor.

“Ortaköy Belediyemizce düzenlenen 1.Ortaköy Yunus Emre Şenliklerinin hazırlıkları tamamlanmıştır. 19-28 Temmuz Tarihleri arasında 10 gün boyunca her Ramazan gecesini halkımızla birlikte dolu dolu yaşayacağız.

Kendi öz kültürümüzü yansıtan: Kukla semazenleri göterisi, Meddah, Grup Akdeniz, Tasavvuf Müziği (Mutrip), Kanto, Orta Oyunu, Hacivat-Karagöz (canlı), Hacivat-Karagöz (gölge), Pişeker ile Kavuklu, Aşuk ile Maşuk, Sihirbaz gösterisi, Jonglör gösterisi, Ateşbaz, Tulumbacılar, Çığırtkan, İstanbul Beyefendisi, Külhanbeyi, Keloğlan, Çelebi, Kanlı Nigar, Arap Bacı, Nasrettin Hoca, Tek Tekerlekli Bisiklet Şov ve Denge gösterileri sunulacaktır. Her akşam ayrı bir animasyon olarak halkımızın beğenisine sunulacaktır.

Ayrıca 20 Temmuz Gecesi Saat 23’te ünlü müzik grubu Moğollar sahne alacaktır. 24 Temmuz Saat 23’te ünlü tasavvuf musikisi sanatçısı Agah ve Ekibi sahne alacaktır. 26 Temmuz gecesi Saat 23’te Emrah Güneş İlahi konseri verecektir, 27 Temmuz gecesi ise saat 23’te ünlü müzik grubu Yeni Türkü sahne alacaktır.

EtkinliğmizYurt Dışından gelecek Gurbetçi hemşerilerimizi de düşünerek bu tarihlere alınmıştır. Bu toprakların yetiştirdiği ünlü mutasavvıf ve şair, gönüller dostu Yunus Emre Hazretlerini anmak ve ona bu toprakların çocuğu olarak minnet duygularımızı sunmak adına bu şenliği düzenlemiş olmaktayız. Amacımız milli ve manevi değerlerimizi yaşamak ve yaşatmaktır.

Hepimizin bildiği gibi Yunus Emre Hazretleri Allah aşkı ile yanıp tutuşan, o güzel Türkçesi ile yüzyıllar öncesinden, günümüzde bile anlam ve önemini yitirmeyen şiirleri ile tüm insanlığa mesajlar vermiştir. Böyle büyük bir değerin Ortaköy’ümüz topraklarında yatıyor olması bizim için büyük bir nimettir. Böyle bir değeri Halkımıza ve genç nesillerimize hatırlatmak adına küçük de olsa hizmet edebilirsek kendimizi mutlu hissedeceğiz.”

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

bir yorum

  1. Bu sene birincisi yapılmış bu şenliklerin nice uzun seneler devam etmesini temenni ederim. Bu sene ilki yapılıyor olmasına rağmen kaliteli, düzeyli ve faydalı bir etkinlik olmuş. Ortaköy Belediyesini kutluyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir